Úřad pro odhalování organizovaného zločinu zadrželo gang 15 lidí, kteří měli upravovat znehodnocené zbraně a prodávali je funkční. Tři Češi a dva Albánci jsou ve vazbě, zbylých deset osob, které zbraně nakupovaly, se vyšetřuje na svobodě. Detektivové na případu pracovali od května loňského roku.

Na úpravách zbraní se měl podílet i bývalý zbrojíř městské policie ze severu Čech. Gang zbraně upravoval v garáži rodinného domu jednoho z obviněných. Podle experta z odvětví balistiky byly zajištěné zbraně velmi profesionálně upraveny. Z původně znehodnocených armádních samopalů bylo možno po předělání střílet jak jednotlivými ranami, tak i dávkově.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.