Pražany i návštěvníky metropole čekají v sobotu 2. dubna dopravní komplikace. Centrum města a jeho okolí totiž obsadí závodníci tradičního Hervis 1/2Maratonu Praha. Trasa dlouhá 21,097 kilometru začíná i končí u Rudolfina na náměstí Jana Palacha.

Organizátoři tradičně rozdělili mezi závodníky 9 500 čísel, registraci však museli letos poprvé uzavřít s velkým předstihem - startovní čísla byla rozprodána už v prvním březnovém týdnu.

"Věříme, že obyvatelé Prahy přijmou s pochopením některá dopravní omezení v místě svého bydliště. Za to je zveme do ulic Prahy k aktivní účasti či sledování závodu," uvedl organizátor Prague International Marathon (PIM) Carlo Capalbo.

Informace na bezplatných linkách

Uzavřena je v sobotu od 7:00 do 16:00 například ulice 17. listopadu, Dvořákovo nábřeží v úseku Na Rejdišti po náměstí Curieových, později také Čechův most, Smetanovo nábřeží, Křížovnická ulice a Mánesův most. Problém bude i s parkováním.

Pro všechny, kteří nechtějí riskovat, kam se do centra autem dostanou, je k dispozici dopravně-informační bezplatná telefonní linka 800 165 102 nebo infolinka Dopravního podniku města Prahy 800 191 817. Informace o změnách městské hromadné dopravy jsou také na internetových stránkách www.dpp.cz nebo www.pim.cz

"Přesto tento den doporučujeme využít k dopravě metro," konstatují organizátoři půlmaratonu.

Cílem letošního ročníku je zdůraznit témata zdraví a solidarity, které jsou nezbytnou součástí světa vytrvalostních závodů. Mezi doprovodné akce bude poprvé patřit Zdravotnický běh určený lékařům, sestrám a dalšímu zdravotnímu personálu, připraven je projekt Odskáčeme si to za vás, ve kterém budou zájemci skákat po jedné noze.


Zobrazit Hervis Půlmaraton na větší mapě

Omezení MHD (Pro zvětšení klikněte na infografiku)

Související