Hlavní město skončilo v exekuci, byť zatím nepravomocně. Exekuční příkaz vystavila soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Blanka Pazderová z kuriozního důvodu: Město totiž odmítlo vydat audit, kterým zkoumalo, jak funguje systém přidělování dopravních značek, především těch prominentních a snadno zapamatovalných.

Město se ale brání.  Aby skončilo kvůli takové "drobnosti" v exekuci, prý neumožňuje novela exekučního řádu. "Uvažujeme, že podáme trestní oznámení pro pomluvu nebo šíření poplašné zprávy," říká mluvčí magistrátu Tereza Krásenská. "Na odpověď máme 15 dnů a tuto lhůtu využijeme. Rozhodně zdůrazňujeme, že majetek města není ohrožen," dodala. Spor je podle úřadu o to, nakolik se interní materiály mají zveřejňovat a zda to není proti smyslu vnitřní kontroly instituce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.