O uvedený audit požádal již vloni v únoru podle zákona o svobodném přístupu k informacím Jakub Sedláček z Prahy.

Chtěl vědět, jak je možné, že i přes údajně náhodný systém výběru registračních značek získávají "luxusní" a snadno zapamatovatelná čísla zpravidla jen ty nejdražší vozy. Úřad mu ale audit odmítl vydat. A ředitel Trnka hájí své kolegy tím, že poskytli Jakubu Sedláčkovi alespoň výpis z požadované kontrolní zprávy. To by podle něj mělo stačit.

Praha urputně zažehnává exekuci, kterou na ni uvalil Obvodní soud pro Prahu 1. Magistrát změnil stanovisko a nakonec vydá audit, který zkoumal, jak na úřadu funguje systém přidělování registračních značek pro automobily. Původně úředníci odmítli dokument vydat. "Učiníme to ve lhůtě patnácti dnů," uvedl ředitel pražského magistrátu Martin Trnka.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.