U českých politiků a úřadů neuspěl. V minulých dnech proto svůj soubor protikorupčních opatřeních sepsal a poslal Evropské komisi. A jak se zdá, podněty bývalého vlivného úředníka mohou mít v Bruselu váhu. "Už mi dali vědět, že se budou podněty zabývat,“ řekl HN Libor Michálek.

Michálek musel svou pozici ve státním fondu opustit loni poté, co zveřejnil nahrávky, které obnažovaly korupční podhoubí v této státní instituci. Podle Michálka mimo jiné hrozilo, že rekonstrukce pražské čistírny odpadních vod bude předražená o tři miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.