Fotbalisté Liberce porazili v utkání 23. ligového kola Olomouc po brankách Štajnera, Nezmara a Keliče jasně 3:0. Sigmu dokázali přemoci poprvé po třech letech a pěti předešlých prohrách. Olomouc potvrdila současnou krizi a počtvrté za sebou vyšla střelecky naprázdno. Přišla tak i o čtvrté místo v tabulce.

První vstřelil Slovan v závěru prvního poločasu. Pět minut před pauzou utekl po levé straně domácí Breznaník, poslal do vápna přízemní centr, který nabíhající Štajner poslal za brankáře Drobisze. Liberec dal Sigmě gól po dlouhých 412 minutách a první trefa dalšímu průběhu zápasu hodně pomohla. Hanáci se po příchodu z kabin museli více tlačit dopředu, domácím se zase otevíral prostor k rychlým brejkům.

Náskok se domácím podařilo zvýšit v 66. minutě. Nezmarovu ránu sice skvěle zneškodnil Drobisz, ale liberecký útočník se nenechal zdeptat a po následném rohu už skóroval. O pět minut později pak hosty definitivně dorazil po centru z přímého kopu Kelič.

Slovácko zdolalo Příbram

Brankami Petra Švancary a Tomáše Košúta z druhého poločasu zdolali fotbalisté Slovácka ve 23. kole první ligy Příbram 2:0 a ukončili sedmizápasové čekání na výhru. Na domácím trávníku zvítězili po šesti utkáních. Příbram se herně probrala až po inkasované brance, vyrovnat se jí ale nepodařilo.

Slovácko šlo do vedení krátce po přestávce. V 53. minutě po Ondřejkově přihrávce využil Švancara zaváhání Hruškovo zaváhání a po vyhraném souboji protlačil míč do sítě. V nastavení střídající Košút po minutě pobytu na trávníku zpečetil vítězství druhým gólem.

Boleslav otočila zápas v Teplicích a dotírá na Jablonec

Fotbalisté Mladé Boleslavi oživili své pohárové ambice. Pomohla jim k tomu dnešní výhra 2:1 v Teplicích, o které rozhodl v době závěrečného tlaku domácích střelou z dálky Fabián. Sedm kol před koncem ligy se Středočeši dostali před Olomouc na čtvrté místo a dotáhli se na rozdíl čtyř bodů ke třetímu Jablonci. Domácí měli více šancí, jenže z nich vytěžili jen jeden gól a dvě tyče a po prohře zůstávají na šestém místě.

Teplice byly lepší, avšak proměnily až svou pátou šanci. Mahmutovič pláchl po levé straně a i když jeho zpětnou přihrávku srazila obrana, brankář Šeda míč včas nezkrotil a dobíhající Bosňan ho došťouchl do sítě.

Boleslav odpověděla ve 33. minutě. Kuličův únik po Chramostově krkolomném pasu skončil jen střelou do tyče. Akce ale pokračovala a po Mendyho pasu z pravé strany zkusil Chramosta na malém vápně patičku, která už do sítě zapadla.

Domácí si vytvářeli více šancí a Boleslav se v závěru hodně stáhla před vlastní vápno, přesto rozhodla. V 88. minutě brankář Slavík zavařil Vidličkovi těžkým pasem a hosté se dostali do tlaku, který vyústil ve Fabiánovu střelu zpoza vápna. Míč ťukl o tyč a zapadl do sítě. Teplice už se na odpověď nezmohly.

23. kolo Gambrinus ligy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 3:0 (1:0)

Branky: 40. Štajner, 66. Nezmar, 71. Kelič. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Lakomý. ŽK: Breznaník - Vepřek. Diváci: 3912.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Dejmek, Janů - Dočkal (89. Holeňák), Vácha, Gecov, Breznaník - Štajner (87. Papoušek) - Nezmar (77. Hadaščok). Trenér: Rada.

Olomouc: Drobisz - Koutný (60. Šultes), Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Janotka, Ordoš (80. Doležal), Navrátil (71. Přikryl). Trenér: Psotka.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 2:0 (0:0)

Branky: 53. Švancara, 90.+1 Košút. Rozhodčí: Paták - Tacina, Kovářík. ŽK: Urbábek, Kubáň, Motalygo - Tarczal, Videgla, T. Pilík. Diváci: 5458.

Slovácko: Motalygo - Kuncl, Kordula, R. Mezlík, Kubáň - Fujerik, Perůtka, V. Valenta (46. Ondřejka), Urbánek - J. Valenta (87. Starý), Švancara (90. Košút). Trenér: Soukup.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, Ricka, Pleško - P. Pilík (66. Koukal), Videgla, Tarczal, T. Pilík - Huňa (85. Papšys), M. Štochl (62. Wágner). Trenér: Nádvorník.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:2 (1:1)

Branky: 20. Mahmutovič - 33. Chramosta, 88. Fabián. Rozhodčí: Franěk - Peřina, Vysloužil. ŽK: Mahmutovič - Mach. Diváci: 3615.

Teplice: Slavík - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (74. Kalivoda), Ljevakovič, Čajič (90.+1 Došek), Mareš (88. Jungr) - Vachoušek - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Johana, Rolko, Mach - Mendy (86. Dimoutsos), Kúdela, Opiela (74. Procházka), Fabián - Chramosta, Kulič (69. Táborský). Trenér: Stanner.

1. Plzeň 23 17 4 2 56:21 55
2. Sparta 22 15 1 6 35:14 46
3. Jablonec 23 13 5 5 46:22 44
4. Mladá Boleslav 23 11 7 5 40:27 40
5. Olomouc 23 11 5 7 39:21 38
6. Teplice 23 10 5 8 33:32 35