Půl minuty dělilo hokejisty Třince od vítězství v hokejové extralize. Třinečtí měli Vítkovice na lopatě, v 60. minutě vedli 4:3, Vítkovice hrály bez brankáře a třinecký útočník Jan Peterek střílel na prázdnou bránu. Ale minul a Ostravští z rychlého brejku vyrovnali.

V prodloužení pak domácí podržel brankář Roman Málek, který se stal i hrdinou samostatných nájezdů, když vychytal oba třinecké hokejisty. Naopak oba vítkovičtí hráči se trefili a Vítkovice tak vyhrály 5:4 po nájezdech snížily stav série na 1:3 na zápasy. Pátý zápas se hraje v úterý v Třinci.

Třinec byl na dobré cestě

Třinec začal čtvrtý zápas lépe, už v 5. minutě zakončil souhru elitní formace Bonk. Za dvě minuty vyrovnal Sýkora, který technickou střelou zápěstím obstřelil Hamerlíka. Třinec vedl i podruhé, skóroval Zíb, ještě před první přestávkou však tečí vyrovnal v oslabení Vrána.

Ve druhé třetině se prosadil přesným zásahem do horního růžku vítkovický Húževka, ale Třinečtí ve třetím dějství vývoj otočili. Nejprve tvrdou ranou v přesilovce vyrovnal Lojek a obrat završil po 99 sekundách Kohn, jenž po vítkovické chybě zůstal sám před Málkem a střelou pod horní tyčku přiblížil titul.

Málek hrdinou

Vítkovice pak přežily klinickou smrt, když z výhodné pozice v poslední minutě netrefil prázdnou bránu Peterek, a z následné akce vyrovnaly. Třicet vteřin před třetí sirénou propálil Hamerlíka dorážkou Klimek.

Největší příležitost nastavení spálil v 66. minutě Bonk, Málek jeho dorážku z brankoviště zázračně vykopl betonem. A v nájezdech dominovali Vítkovičtí. Své pokusy proměnili Šedivý i Ujčík, zatímco Polák s Bonkem na Málka nevyzráli.

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. J. Sýkora (Burger, Vosátko), 19. Vrána (Klimek, Malík), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa, Vrána), rozhodující nájezd Šedivý - 5. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 12. Zíb, 51. Lojek (Kohn, D. Květoň), 53. Kohn (Krajíček, Polanský). Proměněné nájezdy: Šedivý, Ujčík (oba Vítkovice). Neproměněné nájezdy: Polák, Bonk (oba Třinec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9471 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Ficenc, Punčochář, Bartoň - Huna, Burger, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa - Ujčík, Húževka, Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - Zagrapan, Polanský, Koudelka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.