Severočeši zahrávali v zápase tři penalty - první z nich neproměnil Vachoušek, z dalších dvou se však už nemýlil Verbíř. Pražané na Stínadlech díky Vlčkovi srovnali, v závěru po vyloučení domácího Doška měli tlak, ale na konci nastavení pro Trubilově faulu přišli o lepší výsledek do odvety. Ta se hraje za týden.

Zatímco Tepličtí nasadili nejsilnější sestavu, slávistický kouč Petrouš zamíchal se složením všech řad. Ze zahajovací jedenáctky, která se představila v pondělí na Spartě, dnes od úvodu nastoupili jen tři hráči.

Teplice sice nezačaly žádným velkým tlakem, ale už po pěti minutách měly ideální možnost jít do vedení. Mahmutovič upadl po střetu s náhradním brankářem Pražanů Zlámalem, ale jeden ze čtyř bývalých slávistů v teplickém kádru Vachoušek z nařízené penalty slabou střelou po zemi zamířil o víc než metr vedle tyče.

Slavia poprvé vážněji zahrozila v 35. minutě. Vlček postupoval k teplické brance, trefil však jen Grigara, který stejně jako na opačné straně Zlámal dostal přednost před obvyklou brankářskou jedničkou. Severočeši byli v úvodu mnohem jistější v práci s míčem a těsně před pauzou se dočkali. Čelůstka sáhl rukou do Rosova hlavičkového pokusu a druhou nařízenou penaltu už veterán Verbíř s přehledem proměnil.

Druhou půli Teplice dlouho nezvládaly. V 62. minutě nechaly při Trubilově centru volného Vlčka, který gólově oslavil svůj první jarní start v základní sestavě. Na domácí padla křeč a mohli být rádi, že při šancích Koreše a Pospěcha podruhé neinkasovali.

Tlak hostů navíc podpořilo vyloučení střídajícího Doška, ale divoké utkání nakonec mělo nečekané rozuzlení. V samém závěru nastavení totiž utekl slávistům Mahmutovič a po faulu na něj Verbíř z penalty rozhodl.

Teplický kouč Jiří Plíšek připustil, že Slavia v závěru sahala po výhře. "V prvním poločase jsme přitom navázali na utkání s Mladou Boleslaví. Měli jsme množství šancí, ale bohužel jsme je zase neproměnili. Po vyrovnávací brance, která hráče zaskočila, jsme měli štěstí, že Slavia neproměnila šance. V závěru se ukázalo, že fotbal nemá logiku," prohlásil Plíšek po výhře 2:1, kterou zařídil v nastaveném čase navzdory oslabení z třetí teplické penalty v zápase Verbíř.

Slávistický trenér Michal Petrouš první dva pokutové kopy proti svého týmu uznal, třetí však zpochybnil. "Mahmutovič ještě na trávníku Trubilovi řekl, že to faul nebyl," uvedl Petrouš. Výsledek považoval před odvetou za přijatelný. "Domácí v prvním poločase naštěstí nedali několik šancí, po 60. minutě jsme naopak začali být lepší my. Bohužel jsme šance neproměnili. V závěru jsme po našem rohu špatně pokryli Mahmutoviče, i když jsme se na to připravovali," dodal.

Čtvrtfinále fotbalového Ondrášovka Cupu - první zápas:

FK Teplice - Slavia Praha 2:1 (1:0) Branky: 45. a 90.+4 obě z pen. Verbíř - 62. Vlček. Rozhodčí: Mikel - Marek, Nádvorník. ŽK: Mareš, Vidlička, Ljevakovič - Zlámal, Koubský. ČK: 84. Došek (Teplice). Diváci: 2311.

Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř, Čajič (72. Kalivoda), Ljevakovič, Mareš (83. Matula) - Vachoušek (65. Došek) - Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Slavia: Zlámal - Čelůstka, Koubský, Vomáčka, Trubila - Hora (54. Černý), Dembélé (88. Petrák), Milutinovič (60. Janda), Koreš - Pospěch, Vlček. Trenér: Petrouš.