Centrum Brna od soboty zdobí památka na předloňskou návštěvu papeže Benedikta XVI. Dvanáctimetrový kříž přenesl vrtulník do Denisových sadů, kde ho technici upevnili do připraveného základu. Kříž v září 2009 označoval pláň u letiště v Brně-Tuřanech, kde papež sloužil mši pro 120 000 poutníků. Tři miliony korun stálo převezení kříže na nové místo, ukotvení a úprava okolí. Zaplatilo je město.

Letecká přeprava kříže a dalších součástí instalace trvala asi půl hodiny. Vrtulník letěl pětkrát. Nejdřív do Denisových sadů přepravil čtyři žulové komponenty podstavce. Poté kříž upevněný na zhruba dvacetimetrovém laně. Kříž dnes ráno převezlo nákladní auto z tuřanského letiště na autobusové nádraží Zvonařka. Na jeho střeše, která slouží jako parkoviště, nadměrný náklad převzal vrtulník. Na místo určení by se dopravce s těžkým automobilem nedostal. Dopředu propočítaná byla i letecká trasa, nesměla vést nad bytovými domy.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.