Některé dokumenty Věcí veřejných, které souvisejí s loňským sponzorováním, nesou falešný podpis. Jak uvedl týdeník Respekt, právo podepisovat měl ve VV pouze vyloučený Jaroslav Škárka jako první místopředseda. Smlouvy ale za něj, zdá se, podepsal, někdo jiný.

Podpisy jsou sice na první pohled originálu podobné, při bližším přezkoumání je ale poznat, že jsou napsány cizí rukou, upozorňuje Respekt v článku, který vyjde v pondělí.

"Tohle nevypadá na můj podpis," divil se podle týdeníku nad některými dokumenty samotný Škárka.

"Skutečně jde o jinou ruku, je tam zřetelná jiná dynamika, sklon, chybí zúžení a je vidět, že tužka někde uměle navazovala," potvrzuje jeho domněnku soudní znalkyně a inspektorka v oboru grafologie Anna Grabowská.

Darovací smlouvy musí strany přiložit k finanční výroční zprávě, kterou odevzdávají každoročně do dubna do sněmovny. Mezi smlouvami s nepravým podpisem jsou například i dva půlmilionové dary od poslance VV Michala Babáka, píše Respekt.

Věci veřejné na otázku, kdo podpisy napodobil, odpovědět neumí. Jak uvedl jejich tiskový mluvčí, vše jde na Škárkovu odpovědnost, který ve výroční zprávě stvrdil, že je vše v pořádku. Z jeho odpovědi tak ani nevyplývá, zda se budou VV tomuto tématu více věnovat.

Jak poslanec a sponzor VV Michal Babák objasňuje své finance si přečtěte v pondělním vydání týdeníku Respekt:

respekt
Související