Současná vládní krize Karolíně Peake značně zkomplikovala život. Místopředsedkyně, která odmítala kvůli rodině post ministryně, je od "puče" Kristýny Kočí novou předsedkyní poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV).

"Velmi vážně uvažujeme o odchodu z vlády. Počítáme s podporou menšinové vládě, je to jedna z variant," říká před pondělním večerním setkáním K12 šéfka klubu nejmenší koaliční strany.

V on-line rozhovoru pro server iHNed.cz zároveň naznačila, že schůzka lídrů koalice se zřejmě ponese v "lehce dusné atmosféře". "Jako vždy," podotkla Peake a zdůraznila, že vláda by už měla dospět k "nějakému rozhodnutí".

Otázky a odpovědi čtěte ZDE

Podle Peake VV nechtějí ve vládě zůstat za každou cenu. Jsou si však vědomy toho, že pokud by koalici opustily, zkomplikují si možnost naplňování svého volebního programu. "Z opozice nelze prosadit nic," napsala Peake v jedné z odpovědí.

Peake se ale zároveň zatím nedokáže smířit s tím, že by předseda strany Radek John měl vyměnit místo ministra vnitra za post místopředsedy vlády zodpovědného za boj s korupcí. A také s tím, že by Johnovo křeslo obsadil člověk nesvázaný s žádnou partají.

"Záleželo by na tom, jaké by měl Radek John kompetence. Bojím se toho, aby nám ODS a TOP 09 nedaly jen nějakou trafiku," řekla už dříve Karolína Peake.


S jakým návrhem půjdou Věci veřejné na večerní schůzku s koaličními partnery? Bude mít vláda dál podporu jejich poslanců? Kdo by měl nahradit Víta Bártu na postu ministra dopravy? Proč je pro Věci veřejné vnitro tak důležité a koho, kromě Johna, by si v jeho čele dokázala představit? Kdy skončí vládní krize?

Ptali jste se Karolíny Peake.


Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.