Celkem čtyřikrát dostali soudci na stůl případ Jiřího Kotíka a čtyřikrát nezaváhali: za půlmiliardový podvod poslali přerovského podnikatele do vězení. Kotík je teď přesto volný. Svobodu mu zajistila milost prezidenta Václava Klause.

A je to milost velmi neobvyklá. Příběh Kotíkova osvobození totiž navozuje podezření, že politici v čele s prezidentem udělali všechno pro to, aby podnikatele stůj co stůj dostali z vězení. Navzdory soudcům a policistům, kteří přesvědčivě zmapovali, jak podnikatel okradl své obchodní partnery.

Klaus udělil milost Brožové-Polednové. Zdůvodnil ji věkem a špatným zdravím - čtěte ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Za půlmiliardový podvod dostal Jiří Kotík od soudů přísný trest, přesto je volný. Co konkrétně Klause přesvědčilo k podpisu milosti, je tajné. Důvěrné jsou prý jak posudek ekonomů, tak informace o Kotíkových rodinných problémech.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama