V pardubické chemičce Explosia stovka policistůve ve středu odpoledne prohledávala trosky a sutiny, které zůstaly po mohutném výbuchu nitroglycerinu. Detonace, která se ozvala před sedmou hodinou ranní, zničila dvě budovy a díky tlakové vlně ji pocítili i obyvatelé do vzdálenosti dvaceti kilometrů.

Vedení firmy Explosia pohřešuje čtyři zaměstnance. Pokud byli lidé v době výbuchu na svých pracovištích u epicentra exploze, není šance na jejich přežití. Budova, ve které měli být, téměř zmizela.

Pohřešované zaměstnance hledali se psy kynologové pražské městské policie - bezvýsledně. Po několika hodinách, kdy se psi nadýchali zplodit a ztratili stopu, z místa odjeli.

"Policisté budou až do setmění prohledávat místo výbuchu, zda se jim nepodaří objevit stopu po pohřešovaných a důvodech exploze," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská. Pokračovat  mají i ve čtvrtek. Rodiny mužů, které jsou nezvěstní, jsou v péči psychologů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.