K očištění Víta Bárty nebude stačit verdikt, že nespáchal trestný čin, říká premiér Petr Nečas. Pokud zakladatel Věcí veřejných vyvrátí podezření, že korumpoval své spolustraníky a budoval politickou stranu pouze jako prostředek zbohatnutí, pak by se teoreticky mohl do Nečasovy vlády vrátit.

Podle premiéra jde ale spíše jen o hypotetickou možnost a o řeči, které jsou ve skutečnosti hrou uvnitř Věcí veřejných.

Bártovu demisi a výměnu na ministerstvu vnitra považuje Nečas za důstojný výsledek, i když kvůli němu bylo třeba udělat velké ústupky. Výroky prezidenta o "bezcenných a špatných" krocích hodnotí Petr Nečas jako "úlet", nesouhlasí ani s pozitivním hodnocením ministra Josefa Dobeše. Z mobilu ani ze srdce si nicméně Václava Klause nevymazal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Premiér Nečas je odhodlaný dostat ze státní správy co nejvíc lidí spojených s ABL. Situace kolem ministra školství Dobeše je však složitější. "Čekáme na výsledek státních maturit," říká Nečas.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.