Dva hrdiny měla fotbalová Sparta při výhře 2:0 nad Olomoucí v předehrávce 25. ligového kola. V prvním poločase držel Spartu výborný brankář Jaromír Blažek, ve druhém poločase strhl vítězství na stranu Letenských kamerunský střelec Leonard Kweuke.

Ačkoliv se Sparta trápila, dokázala v důležitém zápase vyhrát a vedoucí Plzni se přiblížila na rozdíl tří bodů. Lídr soutěže ale dohrává kolo v pondělí proti Slavii.

Olomouc byla lepší

Hosté se na Letné nebáli vsadit na ofenzivu. Olomouc měla navrch především ve středu hřiště, zatímco sparťanská mezihra nebyla takřka vidět. V 10. minutě měli sparťané štěstí, že se mezi tyčemi zaskvěl po Ordošově hlavičce Blažek. Práce měl stále více než jeho protějšek i v dalších minutách - ve 32. minutě byli hosté blízko znovu gólu, po přihrávce Petra a střele Hořavy totiž zaduněla pravé Blažkova tyč.

Sparta se po pauze probrala

Do druhého poločasu ale Sparta musela udělat změnu a především odchod zraněného Blažka byl citelný, svléknout se musel i nevýrazný Kerič. Sparťanské vysvobození přišlo v 59. minutě, kdy stačilo malé zaváhání olomoucké obrany i brankáře Drobisze a Kweuke po rohu nadvakrát hlavou pod břevno vstřelil jedenáctý gól v sezoně a dostal do té doby trápící se rudé barvy do vedení.

Sparta od té doby působila sebevědoměji a nedlouho po gólu měli sparťané po přihrávce Kušníra další šanci, kterou odvrátil jen obětavý zákrok Škerleho. Navíc v poslední minutě hostující obránce fauloval Pekharta a penaltu Vacek jistě proměnil.

25. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 59. Kweuke, 90.+1 Vacek z pen. Rozhodčí: Bílek - Handlíř, Tacina. ŽK: Kušnír, Matějovský, Kladrubský - Hořava. Diváci: 9481.

Sparta: Blažek (46. Zítka) - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Kerič (46. Kladrubský), Matějovský, Vacek, Podaný - Kweuke (79. Pekhart), Kadlec. Trenér: Chovanec.
Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer (88. Tomeček), Rossi, Hořava - Petr (61. Šultes), Ordoš, Navrátil (71. Přikryl). Trenér: Psotka.