Do nejvzácnějších míst Národního parku Šumava mohou už brzy vejít dřevorubci s pilami. Stromy, které tam ručně pokácí, ale musí v lese nechat. Tímto způsobem rozetnul spor ochranářů s ředitelem parku nový ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.

Zcela se tak nepostavil na žádnou ze znesvářených stran.

Ochranáři řediteli Správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava Janu Stráskému vyčítají, že drasticky mění dvacetiletou koncepci národního parku. Předsednictvo TOP 09 dokonce chce, aby při rozhodování o postupu proti kůrovcové kalamitě byla posílena role přírodovědců.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.