Soudu se nepodařilo prokázat, že vězeňský dozorce a bývalý poslanec KSČM Josef Vodruška skutečně před listopadem 1989 týral politického vězně.

Osvobozujícím rozsudkem ve čtvrtek dopoledne skončil soud v Liberci, který řešil případ Josefa Vondrušky, komunistického exposlance a bývalého bachaře ve věznici v Minkovicích.  Vondruška byl podezřelý, že na přelomu 80. let bil a týral politického vězně Jiřího Wolfa.

Wolf před soudem mimo jiné prohlásil, že Vondruška nebyl zdaleka jediný, kdo vězně mlátil, patřil podle něj však mezi ty brutálnější. "Běžně nás trestali bitím, vypínali nám topení, dávali poloviční porce. U soudu by měli skončit všichni dozorci z Minkovic, ale takový proces by trval deset patnáct let," řekl Wolf.

Bývalý zákonodárce Vondruška čelil obžalobě ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a případ soud řešil za značného zájmu veřejnosti už od loňského listopadu. Vondruška podezření u soudu opakovaně odmítal. Ve své závěrečné řeči upozornil na řadu rozporů a chyb ve svědeckých výpovědích některých bývalých vězňů z Minkovic.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.