Česká tenistka Lucie Hradecká si na turnaji v Barceloně zahraje o první titul v kariéře. V semifinále dnes porazila Italku Saru Erraniovou 6:1, 7:5 a postoupila do svého čtvrtého finále na okruhu WTA.

Hradecká si s pátou nasazenou hráčkou poradila za hodinu a 21 minut. Její finálovou soupeřkou bude vítězka zápasu mezi domácí Laurou Pousovou-Tiovou a Italkou Robertou Vinciovou, která loni hrála v Barceloně finále a rok předtím získala titul.

Pětadvacetiletá Hradecká navázala na finálové účasti z turnajů ve Štrasburku, Istanbulu a Bad Gasteinu, kde však nezískala ani set. Aktuálně šestašedesátá hráčka pořadí WTA už po postupu do semifinále měla jistotu, že ve světovém žebříčku překoná své maximum, kterým je 56. místo z července 2009.

O titul si v Barceloně zahrají také její spoluhráčky z fedcupové reprezentace Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová. Ty v semifinále čtyřhry porazily tchajwansko-americkou dvojici Chang Kai-chen, Jill Craybasová dvakrát 6:3.

Benešovou se Záhlavovou-Strýcovou čeká třetí deblové finále v sezoně. Zatím mají stoprocentní bilanci, když triumfovaly v Sydney i v Monterrey.

Štěpánek porazil Kohlschreibera

Český tenista Radek Štěpánek porazil na turnaji v Mnichově domácího Philippa Kohlschreibera 6:4, 6:0 a prošel do druhého semifinále v sezoně. Aktuálně 67. hráč pořadí ATP si o postup do finále zahraje s Rusem Nikolajem Davyděnkem, který porazil Marina Čiliče z Chorvatska.

Dvaatřicetiletý Štěpánek v Mnichově přerušil sérii osmi turnajů, na kterých nedokázal projít přes druhé kolo. Sezonu přitom začal slibně lednovým postupem do semifinále v Brisbane, na tento výsledek ale dlouho nedokázal navázat.

Před březnovým Davisovým pohárem ho navíc skolila chřipka a v prohraném ostravském zápase s Kazachstánem chyběl. "Je to skvělý pocit zase se dostat v turnaji daleko a zahrát si o víkendu," řekl Štěpánek na webu ATP. Na turnaji v Mnichově si zahraje semifinále stejně jako před devíti lety.

MNICHOV - čtvrtfinále: Štěpánek (ČR) - Kohlschreiber (8-Něm.) 6:4, 6:0, Mayer (5-Něm.) - Dimitrov (Bul.) 7:6 (7:4), 3:6, 6:4, Petzschner (Něm.) - Starace (It.) 7:6 (7:3), 7:6 (8:6), Davyděnko (7-Rus.) - Čilič (3-Chorv.) 7:5, 6:3.

Semifinálové dvojice: Petzschner - Mayer, Štěpánek - Davyděnko.

BARCELONA - čtvrtfinále: Pousová-Tiová (Šp.) - Hercogová (Slovin.) 6:7 (7:9), 6:1, 7:5. Semifinále: Hradecká (ČR) - Erraniová (5-It.) 6:1, 7:5.

Čtyřhra - semifinále: Benešová, Záhlavová-Strýcová (1-ČR) - Chang Kai-chen, Craybasová (Tchaj-wan/USA) 6:3, 6:3.