Dnešní program 26. kola první fotbalové ligy přinesl další komplikaci Plzně v boji o titul. Vedoucí celek tabulky nečekaně klopýtl na půdě zachraňujícího se Brna, kde jen remizoval 1:1. Druhá Sparta se tak může přiblížit na rozdíl dvou bodů. Brno naopak využilo prohry Příbrami s Jabloncem a na záchranu mu scházejí už jen dva body.

Plzeň přitom v Brně vedla od 27. minuty díky brance Petržely. Předtím navíc Rezek neproměnil penaltu. Brno ale srovnalo v 57. minutě zásluhou střídajícího Rabušice. Lídr soutěže pak hrál závěrečných více než dvacet minut přesilovku, neboť Brňanům chyběl vyloučený Šamánek.

Brno může vydřený bod těšit o to více, že jeho největší rival v boji o záchranu Příbram doma podlehla Jablonci 1:2. Severočeši přitom podobně jako před týdnem v Ústí zahazovali šance a prohrávali po gólu Koukala, který po 430 minutách ukončil střelecké trápení Příbrami. Po změně stran však Loučka s Pitákem skóre otočili a přiblížili Jablonec konečnému třetímu místu. Naopak Příbrami nepomohla ani změně trenéra, když tým vedl František Kopač, a prohrála pošesté za sebou.

Důležitý krok k záchraně udělala Ostrava, která doma vydřela vítězství 3:2 nad Českými Budějovicemi, přestože dvakrát prohrávala po gólech Stráského a Ondráška. Ostravské čekání na gól po 282 minutách utnul Bolf a ve druhé půli skóre otočili Kraut s Varadim. Baník se tak dočkal teprve druhé jarní výhry a na patnácté Brno má už náskok osmi bodů. O bod více než České Budějovice.

Ve skvělých jarních výkonech pokračovali hradečtí fotbalisté i na půdě Mladé Boleslavi, kde vyhráli 2:1. Hosté o výhře rozhodli dvěma brankami Fischera a Zeleného už před přestávkou a poskočili do první poloviny tabulky. Domácí, jejichž čestný úspěch zaznamenal Chramosta, prohráli potřetí za sebou a už spíše přemýšlejí o tom, jak se probojují přes Kroměříž do finále domácího poháru.

26. kolo první fotbalové ligy:
FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)
Branky: 33. Bolf, 60. Kraut, 70. Varadi - 9. Stráský, 58. Ondrášek. Rozhodčí: Královec - Lhoták, Koval. ŽK: Pietrzkiewicz (Baník). Diváci: 2518.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Bolf (69. Greguš), Neves, Šmejkal - Marek, Hušbauer - Varadi, Lukeš, Fantiš (62. Zeher) - Kraut (78. Šenkeřík). Trenér: Marko.
České Budějovice: Kučera - Laštovka (87. Pecka), Horejš, Simič, Vulin - Hudson (78. Timm), Stráský, Čirkin, Otepka, Nitrianský (68. Mezlík) - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 1:2 (0:2)
Branky: 64. Chramosta - 20. Fischer, 45.+1 Zelený. Rozhodčí: Jílek - Zlámal, Pospíšil. ŽK: Procházka, Šírl, Opiela - Klapka, Koubek. Diváci: 1523.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (46. Kysela), Johana, Rolko, Šírl - Mendy, Procházka (46. Kúdela), Opiela, Táborský (58. Dimoutsos)- Kulič, Chramosta. Trenér: Stanner.
Hradec Králové: Koubek - Zelený, Chleboun, Kasálek (68. Hochmeister), Pávek - Rezek, Fischer, Klapka - Pilař, Černý (81. Mišinský), Štěpán (71. Pokorný). Trenér: Kotal.

1. FK Příbram - FK Baumit Jablonec 1:2 (1:0)
Branky: 31. Koukal - 57. Loučka, 70. Piták. Rozhodčí: K. Hrubeš - Chytil, Vysloužil. ŽK: Rondzik, Koukal, Wágner - Eliáš, Vošahlík, Kovařík. Diváci: 1162.

Příbram: Rondzik - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek (81. M. Štochl) - Klesa, Tarczal, T. Pilík (89. P. Pilík), Pleško - Koukal - Wágner (74. Huňa). Trenér: Kopač.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (71. Třešňák) - Vošahlík, Vaněk (78. Drsek), Loučka, Piták (88. Krajčík), Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Zbrojovka Brno - Viktoria Plzeň 1:1 (0:1)
Branky: 57. Rabušic - 28. Petržela. Rozhodčí: Mikel - Filípek, Kordula. ŽK: Střeštík, Přerovský, Dostálek, Simerský, Husár, Bureš - Bakoš, Ďuriš, Fillo. ČK: 68. Šamánek (Brno). Diváci: 1862.

Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Mitrovič, Husár - Přerovský (46. Rabušic), Simerský, Dostálek, Střeštík (58. Kalabiška) - Šamánek, Došek (90. Pejič). Trenér: Wagner.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář, Trapp, Jiráček (75. Ďuriš), Rezek (55. Fillo) - Bakoš. Trenér: Vrba.

1. Plzeň 26 18 6 2 62:24 60
2. Sparta 25 18 1 6 41:15 55
3. Jablonec 26 15 5 6 54:25 50
4. Olomouc 25 12 5 8 42:23 41
5. Mladá Boleslav 26 11 7 8 43:34 40
6. Liberec 26 11 6 9 39:29 39