Návod, jak zmařit projednávání zákonů, socialistům názorně předvedli občanští demokraté loni v únoru. ODS se tehdy snažila zabránit ČSSD a KSČM v rozdávání předvolebních dárečků jako například navýšení nemocenské.

Obstrukce ODS loni slavily triumf. Žádný ze zákonů navyšujících schodek státního rozpočtu sněmovna neschválila. Kromě častého přerušování schůze pauzami na jednání klubu se občanští demokraté věnovali sáhodlouhým projevům. Současný premiér Petr Nečas na konci února dokázal o historii systému nemocenského pojištění řečnit přes dvě hodiny v kuse a někteří z levicových poslanců ho překřtili na „Fidela“.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.