Lidé střádající peníze v rámci stavebního spoření se nemusí obávat, že by přišli o polovinu státního příspěvku, kterou jim v souvislosti s úspornými opatřeními letos stát odebral. Ústavní soud totiž rozhodnutí vlády o padesátiprocentním zdanění příspěvku označil za nezákonné.

"Rozhodnutí Ústavního soudu se přizpůsobíme. Do týdne od chvíle, kdy vyjde nález Ústavního soudu ve sbírce zákonů, vydám pokyn k proplacení této podpory ve výši 5,25 miliardy," řekl na středeční mimořádné konferenci ministr financí Miroslav Kalousek. Předpokládá, že by se tak mělo stát do deseti či čtrnácti dnů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.