Dopravní letouny Casa, které stát vyšly na více než čtyři miliardy korun, musí zůstat v hangárech. Podle armády měl jeden ze čtyř strojů další potíže.

"V úterý došlo během letu k závadě na avionickém systému letounu Casa, která však nenarušila bezpečnost letu,“ oznámila mluvčí generálního štábu Jana Růžičková. Do doby, než technici letadla prozkoumají, bude zastaven jejich provoz.

Armáda nesdělila o co konkrétně šlo – porucha avioniky totiž může znamenat cokoliv, od vadné navigace, přes problémy s řízením, až po nepřesné výškoměry. "Další podrobnosti bude zjišťovat komise, kterou nařídil ustanovit náčelník generálního štábu,“ odpověděla Růžičková na dotaz IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.