Politické grémium sociálních demokratů řešilo ve čtvrtek Březinovu kauzu na základě výzvy pražské ČSSD. Nakonec náměstkově domovské organizaci odpovědělo, ať v jeho případě rozhodne sama. O výsledku jednání informoval server novinky.cz.

"Politické grémium ČSSD žádá krajský výkonný výbor ČSSD Praha, aby se zabýval záležitostí obvinění Karla Březiny s tím, že rozhodnutí je primárně záležitostí pražské krajské organizace a Karla Březiny," stojí v usnesení nejužšího vedení ČSSD.

Protikorupční policie Březinu ke konci března obvinila ze zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění. Případ se týká toho, že působil ve zkrachovalých firmách a následně v dozorčí radě Žižkov Station Development (ŽSD). Náměstek již dříve jakékoli pochybení odmítl. Obvodní státní zástupce ale jeho stížnost proti obvinění zamítl, a trestní stíhání Březiny tak pokračuje.

Hulinský: Případ Březiny nesouvisí s politikou

Předseda pražské sociální demokracie Petr Hulinský (ČSSD) řekl, že pražská organizace se bude záležitostí zabývat až ve chvíli, kdy o věci na konci vyšetřování rozhodne státní zástupce. Zdůraznil, že případ nesouvisí s politickou činností Březiny ani s jeho prací na pražském magistrátu. Dodal, že podle něj nejde o trestný čin, protože Březina nezpůsobil žádnou škodu a nejednal úmyslně. Měl totiž podle Hulinského právní posudek, podle kterého postupoval.

Březina opakovaně jakoukoli vinu odmítá. Kauzu považuje za uměle vyvolanou a domnívá se, že má politické pozadí. "Jsem jednoznačně přesvědčen, že jsem se nikterak neprovinil. Toto mé přesvědčení vychází z jasného právního názoru, podpořeného stanoviskem renomované právní kanceláře," sdělil.

Záležitost označil za formální, může prý za ni nejednoznačnost daného paragrafu obchodního zákona, který podle něj připouští různé výklady. "Dále se k celé záležitosti nebudu vzhledem k probíhajícímu šetření policie vyjadřovat," dodal.

Související