O víkendu nás čeká převážně teplé a slunečné počasí. Ranní teploty budou nižší, ale v průběhu dne se bude oteplovat až k 23 stupňům Celsia. Déšť lze očekávat jen ojediněle. Teploměr se má podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu pohybovat nad hranicí dvaceti stupňů také celý příští týden.

V pátek začne na území České republiky proudit teplý vzduch z jihu, podnebí bude jasné až polojasné s nejvyššími denními teplotami 14 až 18 °C.

Přestože víkendové noční a ranní teploty budou klesat až ke 4 až 0 °C, odpolední se zastaví mezi 16 až 23 °C. V sobotu i neděli nás tedy čeká příjemné jarní počasí.

Slunečné počasí jen s ojedinělými přeháňkamami a teploty kolem 20°C budou také příští pracovní týden.

Aktuální předpověď počasí najdete ZDE

Počasí v sobotu a v neděli bude ideální zejména pro nedočkavé houbaře. "Přišel konečně déšť a lze očekávat, že tam, kde bylo dosud poměrně velké sucho, by se mohly některé jarní houby objevit," řekl ČTK Jan Borovička z České mykologické společnosti.

Podle Borovičky je dobré v jarní sezoně  vyrazit pro houby na místa, která jsou vystavena teplým slunečním paprskům a jsou prohřátá. "Čirůvky májovky s oblibou rostou v ovocných sadech a zahradách, na loukách a v remízcích. Jsou také na místech svažitých, kde svítí slunce. Za penízovkou smrkovou pak mohou zájemci vyrazit také do smrkového lesa," uvedl.

Související