Dubnová krize kabinetu Petra Nečase se točila kolem obsazení ministerstva vnitra. A v květnu se může koalice úplně stejně pohádat o resort spravedlnosti, o který si Věci veřejné nepřímo řekly. Místopředsedové ODS Pospíšil a Drobil jsou ale zásadně proti takovému řešení.

Věci veřejné v tomto týdnu deklarovaly, že od Nečase chtějí funkci, která jim umožní „bojovat s korupcí“. O vnitro přišly před měsícem a ve středu jejich papírový předseda Radek John rezignoval na pozici vicepremiéra pro boj s korupcí. Jak přiznávají představitelé VV, ve vládě už zbývá jen jediné křeslo, o které by mohly mít zájem."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.