Firmy už od kontroly finančních úředníků nezachrání to, že své sídlo převedou do velkoměsta. Ministerstvo financí mění od 1. 1. 2012 organizační strukturu finančních úřadů tak, aby jejich inspektoři byli operativnější.

Namísto 199 finančních úřadů jich bude od ledna jen 14, z ostatních se stanou pobočky. Vznikne i specializovaný finanční úřad zaměřený na velké podniky či banky.

"Organizační struktura finančních úřadů se změní z třístupňového na dvoustupňový, čímž si rozvážeme ruce k lepšímu využití technické i intelektuální kapacity," uvedl ministr financí Miroslav Kalousek. Konkrétně to podle něj bude znamenat především to, že firmy se už tak snadno před finanční kontrolou "neschovají". Kontroloři prostě "za nimi" do nového sídla vyrazí.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.