Generální štáb chtěl nakoupit pro vojenskou policii 47 souprav belgických kulometů Minimi za 39 milionů korun. Ovšem úředníci ministerstva obrany pochybnou zakázku, jež měla proběhnout v příštích měsících, zarazili.

Důvod? Až příliš připomínala neprůhledné vojenské zakázky posledních let – nákup měl proběhnout bez soutěže, přes domácího prostředníka a navíc byl předražen.

„Samotné kulomety by stály přibližně o patnáct procent víc, než jaká je jejich obvyklá cena. Součástí zakázky pak měla být i dodávka zaměřovačů za deset milionů, které by při otevřené soutěži vyšly levněji až o polovinu,“ řekl HN Jaroslav Štefec, zástupce ředitele Úřadu pro dohled nad akvizicemi, který nákup zastavil.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.