Firma Diag Human přenesla svůj dlouholetý spor s Českou republikou do Rakouska. Společnost, které jde o náhradu škody za překažený obchod s krevní plazmou a chce vysoudit deset miliard korun, navrhla exekuci na majetek Česka ve Vídni.

Plyne to ze šestistránkové rozhodnutí Okresního soudu Vídeň vnitřní město, které má k dispozici týdeník Ekonom.

Ekonomu to potvrdil i právní zástupce společnosti Diag Human Jan Kalvoda. "Česká republika má nyní čtyři týdny na podání námitek," řekl týdeníku Kalvoda.

Vídeňský soud mezitím provedl exekuci tří obrazů zapůjčených Českou republikou na výstavu v rakouské metropoli. Společnost souhlasila s pokračováním expozice až do 29. května, poté budou umělecká díla převezena do depozitního skladu vídeňského soudu.

Tanečnice, Dvě ženy a Objetí

O výkonu exekuce – na základě aplikace takzvané Newyorské úmluvy o vzájemném uznávání a výkonu arbitrážních nálezů – už soud rozhodl 18. května.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.