Posudky, které objasňují příčiny tragické nehody na silnici u Slaného, budou hotovy asi za dva týdny, řekla ve čtvrtek mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. Mladý řidič Renaultu Twingo havaroval pravděpodobně poté, co se proti němu vyřítila dvě sportovní auta Nissan GTR, která při návratu z tuningového srazu riskantně předjížděla.

Policisté kvůli nehodě obvinili ruského podnikatele Igora Bobrova, jemuž hrozí až šest let vězení. Jako svědek v případu figuruje zastupitel Prahy 7 Tomáš Vavřinec (ODS), jenž řídil druhé sportovní auto.

Podle Novákové prozatím skončily výslechy podezřelých. Po zveřejnění znaleckých posudků a dalším vyšetřování prý není vyloučeno, že se ještě změní trestní odpovědnost účastníků nehody.

Policie stále hledá svědky nehody

"Stále také hledáme svědky nehody. Máme spoustu mailů nebo názorů z internetových diskusí či telefonních hovorů. My ale potřebujeme, aby se svědci dostavili na policii a vysvětlili situaci do protokolu," dodala Nováková.

Nehoda se stala v sobotu večer na rychlostní silnici mezi Slaným a Smečnem. Řidiči červeného a bílého Nissanu GTR podle policie riskantně předjížděli kolonu vozidel, a tím ohrozili posádku Renaultu Twingo. Jeho řidič strhl řízení, aby se vyhnul čelnímu střetu. Trosky malého renaultu pak skončily na střeše v přilehlé stráni.

Spolujezdkyně bojuje o život

Šestadvacetiletý řidič zemřel v nemocnici. O čtyři roky mladší spolujezdkyně bojuje o život s těžkým zraněním hlavy a břicha. "Pacientka je stále v intenzivní péči lékařů," potvrdila ve čtvrtek ČTK mluvčí střešovické nemocnice Jitka Zinke.

Oba muži vinu popírají. Vavřinec médiím po výslechu řekl, že je přesvědčen, že nehodu nezpůsobil. Ruský podnikatel čtvrteční Mladé frontě Dnes řekl, že vinu necítí. Jinak by prý už dávno prchl pryč z ČR.

Bobrov tvrdí, že při předjíždění jel těsně za pražským zastupitelem a spoléhal na jeho odhad. "Celou dobu jsem se držel za autem pana Vavřince, tak ani nevím, kde a kdy se nehoda stala," řekl listu Bobrov.

Jednomu z aut chyběla registrační značka

Pražský politik by podle deníku navíc mohl mít problém, jelikož na svém autě měl místo registrační značky pouze samolepku. Podle Novákové za to může magistrát udělit pokutu až 10 tisíc korun a roční zákaz řízení.

"V tomto případě se jednalo o uzavřené setkání, kde fotografie jsou ze srazu a nepocházejí z veřejné komunikace. Policie nemá důvod zasahovat," uvedla Nováková. Policisté by podle ní totiž měli problémy s dokázáním pravosti fotografií, jelikož by se například mohlo jednat o fotomontáž.

Související