Ministr kultury Jiří Besser (TOP 09) stáhl připomínky proti zbourání secesního domu na rohu Opletalovy ulice a Václavského náměstí v centru Prahy. Původně s demolicí, kterou loni v červnu povolil památkový odbor pražského magistrátu, nesouhlasil. Jeho rozhodnutí však zvrátily obavy, že by investor mohl uspět v případném sporu o ochranu investic.

Proti demolici protestoval jak Klub za starou Prahu, tak Památková inspekce. Podle ní se magistrátní úředníci vůbec nevypořádali s připomínkami Národního památkového úřadu. Následně ministerstvo kultury souhlas magistrátu počátkem ledna zrušilo.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.