Občané nejmenšího státu Evropské unie jdou v sobotu k urnám, aby se po letech mohli svobodně vyslovit k pravidlu, které nemá v současné Evropě obdoby - hlasují o zrušení zákazu manželských rozvodů.

Konkrétně se obyvatelé středomořského ostrova vyslovují k otázce, zda by mělo být manželským párům povoleno se rozvést poté, co spolu už nejméně čtyři roky nežijí a i opakované snahy o nápravu vzájemných neshod selhaly.

Maltská média hovoří o zlomovém k roku. Průzkumy očekávají vysokou účast a pravděpodobně i jednoznačný výsledek. Pokud Malťané rozvodové tabu prolomí, nebude stejně ještě vyhráno. Podle maltských zákonů nemá referendum právně závazný charakter a o legalizaci změny musí hlasovat parlament.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.