V pátek vyzvedli archeologové ze Severní Karolíny kotvu, která má patřit lodi Queen Anne's Revenge obávaného piráta Černovouse. Kotva váží 1360 kilogramů a tak patří mezi největší pozůstatky po pirátské lodi, která se zde roku 1718 potopila.

Vrak lodi Queen Anne's Revenge leží v moři v hloubce šesti metrů a je na seznamu amerického historického dědictví. Od jeho objevení v roce 1996 vyzvedli archeologové z moře na 250.000 předmětů, které potopená loď ukrývala. Většina z nich je nyní v muzeu.

Pirát zvaný Černovous se podle historiků jmenoval Edward Teach nebo Thath. V Severní Karolíně se krátce usadil, když od zdejšího guvernéra dostal amnestii. Později se ale k pirátství vrátil.

V roce 1717 zajal francouzskou otrokářskou loď a přejmenoval ji na Queen Anne's Revenge. O rok později o plavidlo přišel a pět měsíců po potopení lodě ho v listopadu 1718 zabili britští námořníci.

Postava Černovouse a jeho lodi se objevuje i ve filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna, který v květnu přišel do kin. Legendárního piráta ve snímku ztvárnil britský herec Ian McShane.

Související