Zimní stadion Štvanice se za tři týdny stane minulostí. V sobotu začala demolice objektu, který byl kvůli špatnému technickému stavu uzavřen už od ledna. Informaci potvrdila mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Na stadionu, který byl v roce 1932 otevřen jako první umělé kluziště v zemi a až do roku 2000 byl kulturní památkou, vyrostlo několik generací hokejistů a krasobruslařů. Mimo jiné zde trénovala slavná krasobruslařka Ája Vrzáňová.

"Demoluje se jen dřevěná část, která byla v havarijním stavu," řekla Krásenská. Stadion, který zasáhly v roce 2002 povodně, postupně chátral. Do dřevěných stěn a tribun zatékalo a konstrukci napadla hniloba.

Stavební úřad pro Prahu 7 vydal v pátek rozhodnutí, kterým nařizuje magistrátu neodkladné odstranění stavby zimního stadionu Štvanice, uvedla Krásenská.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.