Věci veřejné ve vládě Petra Nečase příliš ustupují a musí s tím něco udělat. Podobné názory stále hlasitěji zaznívají na konferenci Věcí veřejných, která v sobotu začala v Hradci Králové jednáním za zavřenými dveřmi.

Věci veřejné schválily nové stanovy, jež omezují vliv registrovaných příznivců. Referenda nebudou až na výjimky pro stranu závazná, jen doporučující. Změní se struktura vedení VV, bude vytvořena struktura krajská.

Vít Bárta, jedna z klíčových osobností strany, nyní volá po větším sebevědomí a důraznosti VV. Dotažení priorit směrem k vládě však podle něj neznamená nutně čtyři křesla ve vládě.

HN: Na konferenci několikrát zaznělo, že VV mají mít důstojné postavení ve vládě, a několikrát představitelé strany poukázali na to, že podle koaliční smlouvy vám náleží čtyři ministři. Máme to chápat tak, že VV požadují čtyři křesla ve vládě?

Chceme dosáhnout toho, abychom v této vládě měli to, co nám principiálně náleží podle koaliční smlouvy. To slovo principálně v sobě vytváří pro pana premiéra řadu variant a my mu nechceme komplikovat situaci v jeho vlastní straně tím, že bychom mu diktovali nějakou konkrétní variantu.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.