Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se podle informací Respektu kloní k tomu, že vyhoví žádosti nejvyššího žalobce Pavla Zemana, který žádá Rampulovo odvolání. Nejde o nic méně než o to, zda česká justice konečně prolomí letitou praxi, v níž se korupčníci z řad politiků nemusí obávat žádného trestu.

Důvody k odvolání Vlastimila Rampuly popsal šéfžalobce Zeman už před dvěma měsíci v šestnáctistránkovém interním materiálu pro ministra.

Vrchnímu státnímu zastupitelství v něm mimo jiné vytýkal manipulace a pomalé prověřování korupce u klíčových politických kauz od korupce při pořízení stíhaček Gripen přes neprůhlednou privatizaci Mostecké uhelné až po odebrání závažných případů žalobcům, aby byly obratem zastaveny ve prospěch podezřelých (kauza České pivo).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.