V lednu se dá koupit hroznové víno nebo maliny, v dubnu broskve, v červnu dýně, v říjnu chřest a v prosinci jahody. Daní za bezčasí, které svým zákazníkům supermarkety nabízejí, jsou tisícikilometrové cesty, které absolvuje každý nákup.

Nyní se o dovážených potravinách diskutuje kvůli okurkám z Německa, které se objevily i na českém trhu. Obsahují nebezpečnou střevní baktérii, která má na svědomí životy deseti Němců.

Za 795 korun, tedy za cenu zpátečního lístku do Vídně, jsme pořídili jídlo, které do polic jednoho pražského supermarketu putovalo celkem 68 077 kilometrů. Pro srovnání: obvod zeměkoule v nejširším místě je o třetinu kratší než celková cesta, kterou obsah našeho košíku urazil. Byl to přitom průměrný týdenní nákup: sedmatřicet položek, z nichž většinu každý běžně kupuje.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.