Česká armáda ukončí bojový provoz devíti proudových podzvukových cvičných letounů Aero L-39 Albatros. Pět strojů bude vyřazeno z výzbroje okamžitě, zbylé čtyři budou do roku 2016 sloužit jen pro výcvik mladých pilotů. Předtím ale musí autorizovaný výrobce vyměnit jejich motory, či provést generální opravu.

O stažení letounů rozhodl náčelník generálního štábu Vlastimil Picek. Původně měla pětice letounů sloužit české armádě ještě do roku 2012. "Vzhledem k tomu, že jejich opravy by byly neekonomické, budou vyřazeny už nyní," potvrdil mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.