Praha, Brno, Ostrava a Plzeň by měly od roku 2013 přijít o podstatnou část svých příjmů. Ministr financí Miroslav Kalousek totiž plánuje změnit systém, podle kterého se mezi stát, obce a kraje rozdělují výnosy některých daní.

Kvůli novému systému, který bude Kalousek teprve projednávat se zástupci obcí a s koaličními partnery, by Praha přišla ročně o 2,2 miliardy korun. Plzeň, Brno a Ostrava by si pohoršily o 900 milionů.

O tyto peníze by naopak stouply příjmy menších obcí, které jsou dnes ve srovnání s velkými městy ve značné nevýhodě.

„Neumím najít žádný důvod, aby Liberec měl podstatně nižší příjmy z daní než Plzeň, když obě města nemají příliš rozdílný počet obyvatel a musejí zajišťovat podobné služby,“ řekl Kalousek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.