Do ostrého sporu se dostal pražský magistrát s Národním památkovým ústavem kvůli zchátralému hokejovému stadionu na Štvanici, který město začalo kvůli havarijnímu stavu v sobotu bourat.

Památkáři požadují, aby město demolici zastavilo a stadion, jenž je od roku 2003 národní památkou, zachránilo.

"Je důležité zachránit co se dá,“ říká říká Ondřej Šefců, vedoucí odboru památkové péče Národního památkového ústavu. Podle něj je navíc demolice nezákonná. Magistrát totiž nepožádal o vyjmutí ze seznamu kulturních památek.

Radní Aleksandra Udženija považuje požadavek památkářů za nesmyslný. "My demolici nežádali. Jen plníme rozhodnutí státní správy, která nám dala na odstranění 20 dnů,“ říká Udženija.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.