Americká turistka, která do Česka přicestovala minulý týden, byla zatím jedinou pacientkou, u které hygienici nákazu prokázali. Žena, jež před příjezdem do ČR pobývala na severu Německa, skončila v péči lékařů pražské FN Na Bulovce.

Byla už propuštěna. "Její stav byl v pořádku a příznaky byly již na odchodu," řekla IHNED.cz náměstkyně a primářka MUDr. Hana Roháčová.

Národní referenční laboratoř pro E.Coli a shigely ve Státním zdravotním ústavu prověřovala v předcházejících dnech devět vzorků pacientů, kteří trpěli krvácivými průjmy. Jednalo se o lidi z Českých Budějovic, Královéhradeckého či Libereckého kraje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.