Čeští kontroloři v pondělí začali prověřovat maso dovážené z Německa. Hledají v něm nebezpečnou bakterii Escherichia coli, která se šíří Evropou a zabila již 22 lidí. HN to potvrdil mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben. S kontrolami začali veterinární inspektoři v pondělí a budou pokračovat celý tento týden.

"V souvislosti s nebezpečnou E. Coli rozhodl ústřední ředitel Státní veterinární správy Milan Malena o tom, že prověříme i živočišné produkty směřující k nám z Německa. Budou se prověřovat zásilky hovězího masa a vepřového masa," řekl Duben.

Každá krajská veterinární správa a Městská veterinární správa v Praze má odebrat zhruba dva vzorky, to znamená, že půjde asi o 30 vzorků. "Zároveň se opět přesvědčíme o tom, že i naše produkce potravin živočišného původu je v pořádku," dodal Duben.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.