Silný vítr, kroupy a přívalové deště způsobily v pondělí odpoledne a v noci na úterý škody na mnoha místech Česka.  Během krátké intenzivní bouřky vítr poničil například střechu holešovského kina Svět.

Utržená konstrukce z trámů a plechu, která spadla na chodník, naštěstí nikoho nezranila, řekl ČTK Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Událostí se zabývá i radnice, pod jejíž kulturní středisko kino spadá.

Na mnoha místech popadaly stromy, hasiči museli vyjíždět k zatopeným sklepům a pomáhali také řidičce, která uvízla v laguně na silnici do Říčan.

Podle Hrtúse trosky zabraly plochu sedm krát sedm metrů. "Místo bylo označeno a předáno majiteli. Díky tomu, že pršelo, tudy zrovna nikdo nešel. Bylo obrovské štěstí, že se nikomu nic nestalo," uvedl Hrtús. Podle starosty Holešova Zdeňka Janalíka spadla střecha z věžičky budovy kina. "Vítr ji má na ráně. Musíme zjistit, co se narušilo a co bude potřeba udělat," řekl Janalík.

Dodal, že v budově byla preventivně vypnuta elektřina. "Uvidíme, za jak dlouho bude opět možné obnovit promítání," poznamenal starosta. Podle hasičů bouřka ve městě kromě toho polámala i větve a také shodila strom nedaleko tamního gymnázia.

V úterý má být počasí o něco světlejší. Meteorologové hlásí jasno až polojasno. Místy se mohou vyskytovat přeháňky a bouřky. Na východním území budou srážky i bouřky o něco četnější a mohou se vyskytnout i kroupy, přívalové deště a nárazový vítr.

Související