Exšéf televize Nova Petr Dvořák už v lednu letošního roku v Českém rozhlase připustil, že by stál o možnost vést veřejnoprávní televizi. "Pokud budu ještě pořád volný na trhu a pokud vyprší volební období stávajícímu řediteli a bude tam ten tendr, tak proč to nezvážit, je to velká výzva," řekl.

Jen pár měsíců po tomto výroku se výzva přiblížila. Ředitel České televize Jiří Janeček k 31. srpnu ve funkci ze zdravotních důvodů končí.

Platí, že máte o místo šéfa veřejnoprávní televize stále zájem? Přihlásíte se do konkurzu, který teď bude muset vyhlásit Rada České televize?

Záležet bude hlavně na tom, kdy bude tendr vypsán. Existují dvě varianty. Buď bude vypsán ještě teď v období, kdy bude Jiří Janeček ve vedení, pak by to pro mne bylo zajímavé, nebo až poté, co z vedení ČT odejde.

Šéf rady Jiří Baumruk podporuje první variantu, to znamená, že by chtěl, aby nový nástupce nahradil Jiřího Janečka od 1.9...

V tom případě by to bylo zajímavé, protože v červnu mi končí konkurenční doložka z televize Nova. Určitě budu sledovat podmínky tendru.

Víte, co byste chtěl v ČT změnit?

To teď po mně nechtějte. Pokud se budu o místo ucházet, chtěl bych změny promítnout do programu, který radě předložím. Kdybych to definoval teď, nahrál bych případným dalších uchazečům. Veřejnoprávní televizi samozřejmě sleduji, názor na její fungování mám.

Myslíte, že o křeslo ředitele veřejnoprávní televize bude velký zájem?

Nedokážu odhadnout, kolik lidí se přihlásí, ale pokud vím, před dvěma lety byl o tento post velký zájem. Od té doby se nic podstatného nezměnilo, takže očekávám, že tomu bude podobně. Česká televize je v poměrně dobrém stavu.

Překvapila vás rezignace Jiřího Janečka?

Ani ne, jsme přátelé, často jsme se potkávali. Na zdraví si stěžoval dobře dva roky. Nevím ale, co se stalo tak zásadního, že zareagoval tak radikálně.

Jak byste hodnotil jeho působení ve vedení ČT?

Na hodnocení a soudy je brzy. Fakt, že v čele veřejnoprávní televize vydržel osm let, což je nejdéle z polistopadových ředitelů, svědčí, že svou práci dělal dobře. Televize je stabilizovaná, jako jedinému se mu povedlo prosadit zvýšení koncesionářských poplatků. Pozitiv je určitě spousta, našla by se i negativa. Ale tak je to u všeho.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.