Plat ombudsmana Českých drah Petra Fejka, který se podle neoficiálních informací pohybuje kolem čtvrt milionu korun měsíčně, pobouřil poslance sociální demokracie. Při čtvrtečních interpelacích upozornili premiéra Petra Nečase (ODS), že Fejk pobírá dvojnásobnou odměnu než veřejný ochránce práv, pětkrát větší mzdu, než když řídil pražskou zoologickou zahradu, a víc než guvernér České národní banky. Zároveň má údajně nárok na odstupné ve výši dvouleté mzdy.

Premiér Nečas následně přislíbil, že se na jeho pokyn bude platem ombudsmana ČD zabývat ministr dopravy.

Ředitel Českých drah Petr Žaluda nicméně Petra Fejka hájí. Za jeho platem vidí nejen úspěchy, které měl jako ředitel pražské zoologické zahrady a doporučení, ale také intenzivní náplň práce.

HN: V souvislosti s platem Petra Fejka a jeho pracovní náplní se začalo spekulovat o tom, že by mohlo jít pouze o trafiku pro člověka, který neuspěl v New Yorku...

Trafiku? Jo takle. Víte, nepovažuji za ideální stav, že se medializují platy. Fejk má na starost, co má na starost, a věnuje tomu veškerý svůj čas.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.