Jeden z vojenských letounů Casa z kritizovaného 4 miliardového tendru má první velký úkol. Místo původních plánů na misi v Afghánistánu letí se zvířaty do Mongolska. V úterý do něj na kbelském letišti naložili ošetřovatelé z pražské zoo čtyři koně Převalského a poslali do rezervace Khomiin Talu. Tři klisny a jeden hřebec pomohou posílit mongolské stádo v rámci projektu navracení zvířat do volné přírody.

Letouny Casa mají po dočasné odstávce povoleno létat teprve od poloviny května. Na zemi z rozkazu generála Vlastimila Picka stály proto, že jeden stroj měl potíže s měřením výšky a navigací. Problémy se nyní snaží odstranit zástupci španělského výrobce letounů.

"Chystají na tom čtvrtém letounu prováděny testovací lety," řekl generál Picek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.