Věznice v řadě zemí Evropské unie včetně Česka jsou přeplněné, ukazují nová data zveřejněná Evropskou komisí. Česko podle nich patří v unii k zemím s největším podílem vězňů ve vztahu k počtu obyvatel.

Podle statistiky z období let 2009-2010 připadlo v České republice na 100 000 obyvatel 214 lidí za mřížemi, ať už odsouzených, nebo těch, kteří jsou ve vazbě a čekají na soud. Více než v ČR to z 27 států EU bylo už jen v Lotyšsku (314), v Litvě (260), v Estonsku (256) a v Polsku (217).

Podle českého ministerstva spravedlnosti je například v šesti českých věznicích o více než 30 procent vězňů více, než je jejich kapacita. Počet vězňů v Česku v květnu překročil 23.000 a neustále roste, v některých nápravných zařízeních připadají až čtyři vězni na jednoho dozorce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.