Česká republika se od půlnoci potýká se stávkou dopravních odborářů. Až do čtvrteční půlnoci nepojedou po celém území vlaky, poprvé v historii se kvůli stávce zastavilo pražské metro. 

V Praze cestující vozí k 19. hodině téměř třetina tramvají a pětina autobusů. V provozu je také kolem 140 linek v okrajových částí metropole a v jejím okolí, které obsluhují soukromí dopravci. Metro od rána zůstalo v depech a během čtvrtka už nevyjede vůbec.

"Metro vyjede až v pátek ráno," řekla serveru IHNED.cz Aneta Řehková, specialistka komunikace tiskového oddělení Dopravního podniku Praha (DPP).

Dopravní kolaps, jak avizovali odboroví předáci, nenastal. Autobusové linky v krajích jezdily většinou podle jízdních řádů, cestu do metropole si většina lidí rozmyslela. Zaměstnanci si vzali dovolenou nebo dostali náhradní volno, část jich do Prahy dorazila autem. Ulice byly poloprázdné.

Díky pěknému počasí řada Pražanů využila k dopravě kolo nebo šla pěšky.

Reportéři IHNED.cz se shodují, že provoz v hlavním městě odpovídá slabému víkendovému dni. Všechny důležité dopravní uzly jsou bez problémů průjezdné.

Sledovali jsme pro vás on-line aktuální dopravní situaci nejen v hlavním městě.

Dopravní situaci jsme sledovali ON-LINE zde

Primátorův náměstek Karel Březina odkázal cestující pro aktuální informace o dopravě v Praze na webové stránky DPP a ROPID, který zajišťuje náhradní autobusovou dopravu.


Podle předsedy Odborového svazu dopravy Luboše Pomajbíka ráno v Praze jezdilo 14 procent tramvají a 6,5 procenta autobusů.

"V žádném případě se provoz nezastavil," komentoval zprávy od odborářů kolem 17. hodiny ředitel dopravního podniku Martin Dvořák. V 19:00 podle stránek dopravního podniku v pražských ulicích jezdilo 87 tramvajových souprav, a to na linkách 1, 3, 9, 10, 11, 14, 18, 22 a 26.

Dopravní podnik vypravil 87 autobusů a nasmlouvaní dopravci poskytli dalších 65 autobusů a řidičů. Ve vozovnách a garážích zůstalo 648 autobusů a 292 tramvají, které měly být podle jízdních řádů v ulicích. To je o málo méně, než jaké dopravní podnik uváděl od dopoledních hodin.

V odpoledních hodinách se předpokládalo, že do práce nastoupí méně řidičů než na ráno. Řehková serveru IHNED.cz již dříve řekla, že autobusy vypraví Dopravní podnik operativně podle toho, kolik řidičů přijde do práce. Obava se nakonec nepotvrdila.

 

Na pražském ruzyňském letišti je podle ČT klid. Cestující se tak nemusejí bát, že by nestihli svá letadla.

Pochod odborářů

Prahou pochodovali od dopoledne odboráři, provoz však neblokovali. Pochod byl ukončen u ministerstva financí a u Úřadu vlády. Skončil po poledni. 

Dopravní odboráři uváděli, že stávkují proti vládním reformám. Na protest proti změnám z dílny kabinetu premiéra Petra Nečase na 24 hodin zastavili vlaky v celé zemi a kromě Prahy omezili provoz městské dopravy i v Brně, Olomouci, Ústí nad Labem, Havířově a Bruntálu.

"158 vozů je v terénu od páté hodiny. Nezaznamenali jsme zatím žádné komplikace. Situace je dobrá," komentoval stav generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Olomouc: Část spojů MHD nevyjela

Tvořte s námi reportáž.

Staňte se spoluautory naší on-line reportáže ze čtvrteční stávky, posílejte nám informace o dopravě, názory, fotografie, videa na stavka@ihned.cz  http://www.facebook.com/ihned.cz a na http://twitter.com/iHNed_zpravy.

Děkujeme!

V Olomouci dnes nevyjela kvůli stávce odborů proti vládním reformám část prvních ranních spojů městské hromadné dopravy. S omezením provozu MHD cestující musejí počítat v průběhu celého dne.

Podle odhadů vedení dopravního podniku dnes v Olomouci pojede asi jen 30 procent autobusových a 60 procent tramvajových spojů.

Filtrovat příspěvky podle města:   všechny Praha Brno Olomouc Ústí n. L.

Sledovali jsme online

 
16.6.2011 05:03 | Praha: První metra nevyjela

Pražské metro zatím stojí. Jeho první soupravy dnes po půl páté ráno podle zpravodajů ČTK nevyjely. Dopravní podnik tvrdí, že se pokusí zajistit alespoň víkendový provoz. Odbory ale chtějí, aby metro zůstalo uzavřeno. Stávka proti vládním reformám začala v Česku v 00:00. Dopravní odbory na 24 hodin zastavily vlaky v celé zemi a omezují i provoz městské dopravy v Praze, Brně a dalších městech.

16.6.2011 05:13 | Praha: 40 procent tramvají jezdí

V Praze je v provozu 40 procent tramvají a 20 procent autobusů. Například tramvaj číslo 1 normálně jezdí po své trase.

16.6.2011 05:15 | Praha: Dopravní podnik zajistí asi třetinu povrchové dopravy

Podle České televize Dopravní podnik hlavního města Prahy zajistí asi třetinu povrchové dopravy.

16.6.2011 05:17 | Praha: Nevyjelo 58 tramvají

"Podle informací z páté hodiny ranní nevyjelo 58 tramvají a 36 jich vyjelo. Autobusů nevyjelo 230 a 50 je jich v prozovu," uvedl náměstek primátora Březina. Pro aktuální informace odkázal cestující na stránky DPP a ROPIDu, který zajištuje náhradní atuobusovou dopravu.

"Ani jedna trasa metra nevyjela. Pražané by se měli připravit, že městská hromadná doprava bude fungovat velmi omezeně," řekl Březina v České televizi.

16.6.2011 05:24 | Praha: Stanice linky B Černý most uzavřena

Konečná stanice linky B Černý most zůstala dnes po ránu zavřená, ve vestibulu se ani nesvítí.

Souprava metra je uvnitř, v okolí není vidět žádného ze zaměstnanců. Na první metro dorazila zhruba desítka lidí, vlaku se však nedočkala. Na zastávce nevisí žádné upozornění o dnešní stávce, na světelné tabuli pouze běží nápis, že je stanice uzavřena. Dohlíží zde dva strážníci.

16.6.2011 05:26 | Autobusy na Vysočině jedou

Nádraží v Havlíčkově Brodě, které je největším železničním uzlem na Vysočině, funguje pokladna, ale žádný cestující zatím nepřišel. Prázdný odjel před pátou hodinou i první náhradní autobus Českých drah ve směru na Jihlavu.

Linkové autobusy a MHD v kraji jezdí podle jízdního řádu. Žádné problémy nejsou podle sdělení krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové hlášeny ani na silnicích.

16.6.2011 05:27 | Praha: Odboráři na Pražský hrad nepůjdou

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek: Na Pražský hrad průvod odborářů nepůjde. Pochod skončí kolem poledne.

16.6.2011 05:31 | Na severní Moravě stávkují řidiči MHD v Havířově a na Bruntálsku

V Moravskoslezském kraji od půlnoci stávkují někteří řidiči autobusových dopravců ČSAD Havířov a Veolia Transport Morava na Bruntálsku. Autobusová hromadná doprava proto jezdí omezeně v Havířově, na Bruntálsku a Krnovsku. V kraji nejezdí stejně jako v celé zemi železnice.

16.6.2011 05:37 | Plzeň: Odjet vlakem chtělo ráno 7 cestujících

Pouze sedm cestujících chtělo dnes ráno odjet prvními ranními vlaky z plzeňského hlavního nádraží. Kromě jedné dívky šlo o cizince, kteří mířili do práce. Pracovník bezpečnostní agentury a tři zástupci železničních odborů jim vysvětlili, že vlaky kvůli stávce po celý den nepojedou.

16.6.2011 05:37 | Zlín: Místo vlaků někde jezdí autobusy

Na několika místech ve Zlínském kraji vyjela v 05:00 náhradní autobusová doprava, která odváží cestující místo vlaků, jejichž obsluhy se zúčastní celostátní stávky dopravních odborů.

Několik desítek vozů bude až do večerních hodin obsluhovat ty úseky železniční sítě, kde není souběžně vedena linková autobusová doprava. Jde o trasy Hranice na Moravě - Valašské Meziříčí, Valašské Meziříčí - Branky na Moravě - Osíčko - Loukov - Bystřice pod Hostýnem a Bystřice pod Hostýnem - Holešov - Hulín - Přerov.

16.6.2011 05:40 | V Karlovarském kraji stojí vlaky, autobusy jedou

V Karlovarském kraji stojí od půlnoci kvůli stávce osobní i nákladní vlaky provozované Českými drahami, všechny autobusy v regionu ale začínají jezdit v běžném provozu. Ať už je to na meziměstských linkách nebo v městské hromadné dopravě.

Z některých nádraží už vyjely rovněž autobusy, které částečně či úplně nahrazují vlakové spoje. Mezi Kraslicemi a Svatavou u Sokolova se rozjely i vlaky provozované společností Viamont Regio, jejíž zaměstnanci nestávkují.

16.6.2011 05:40 | Pražský okruh normálně průjezdný

Uživatel "iproch" na sociální síti Twitter uvádí: Pražský okruh normální provoz, info tabule nehlásí žádné problémy

16.6.2011 05:43 | Olomouc: Část spojů MHD nevyjela

V Olomouci dnes nevyjela kvůli stávce odborů proti vládním reformám část prvních ranních spojů městské hromadné dopravy. S omezením provozu MHD cestující musejí počítat v průběhu celého dne.

Podle odhadů vedení dopravního podniku dnes v Olomouci pojede asi jen 30 procent autobusových a 60 procent tramvajových spojů. Stejně jako v celém Česku i v Olomouckém kraji od dnešních 00:00 nejezdí vlaky Českých drah.

16.6.2011 05:44 | Liberecký kraj: Stávka zastavila vlaky, autobusy jezdí

Ohlášená stávka dopravních odborů v Libereckém kraji zastavila vlaky, v časných ranních hodinách však zatím viditelné komplikace nezpůsobila. K akci se v regionu přímo připojili jen železničáři, jezdí příměstské autobusové linky i městská hromadná doprava.

Poslední vlak v Libereckém kraji dorazil těsně po půlnoci do své cílové stanice v Tanvaldu na Jablonecku. Další by podle předpokladu měly vyjet až v pátek v ranních hodinách.

16.6.2011 05:46 | Ústí nad Labem: Policie odklání kamiony

V Ústí nad Labem policie kvůli stávce odklání kamiony mimo město.

16.6.2011 05:50 | Brno: Městská hromadná doprava částečně v provozu

V Brně začala částečně jezdit městská hromadná doprava. Má zajistit zejména přesun lidí do práce během celostátní stávky dopravních oborů. Po dohodě s odboráři jezdí ve špičce celkem 11 linek.

Dopravní podnik města Brna (DPMB) zveřejnil na svém webu jízdní řády linek 1, 2, 8, 12, 25, 26, 33, 37, 92, 93, 94. Mají zajistit propojení důležitých uzlů ve městě. V ranní špičce budou jezdit do 10:00. Znovu začnou jezdit od 14:00 do 19:00.

16.6.2011 05:56 | České dráhy v Hradci Králové část vlaků nahradily autobusy

Náhradní autobusovou dopravou se lidé z Hradce Králové dostanou prakticky do všech směrů, kam jinak jezdí vlaky. ČTK to dnes kolem 05:00 zjistila v informačním centru Českých drah na hradeckém hlavním nádraží.

16.6.2011 06:01 | Brno: Do práce nepřišlo asi deset řidičů

Podle generálního ředitele brněnského dopravního podniku Miloše Havránka dnes před pátou hodinou ráno nepřišlo do práce oproti původním plánům asi deset řidičů. Jejich vozy proto nevyjely.

"Museli jsme trochu upravit jízdní řády, už se ale situace stabilizovala," řekl v 05:45 ČTK Havránek. Podle něj aktuálně jezdí v Brně kolem 160 řidičů městské hromadné dopravy.

16.6.2011 06:02 | Praha: MHD k vidění není, zato hodně policejních aut

Zpravodaj IHNED.cz projel Prahou od jihu, na Pankráci najel na Magistrálu. "Neviděl jsem žádnou hromadnou dopravu, zato hodně policejních aut," popisuje situaci v centru města.

16.6.2011 06:05 | Praha: Metro stále nejezdí
Metro stále nejezdí. Dopravní podnik se snaží zahájit alespoň částečný provoz podzemní dráhy.
16.6.2011 06:10 | Praha: Jede 50 tramvají, 106 jich stojí

"V provozu je 50 tramvají, 106 jich stojí, v ulicích je 95 autobusů, 380 jich zůstává ve vozovnách," uvedl v 5:40 hodin náměstek primátora Prahy Březina.

"Po nástupu ranních směn je v tuto chvíli zřejmé, že do stávky se zapojilo vysoké procento zaměstnanců dopravního podniku," dodal.

16.6.2011 06:13 | Ústí nad Labem: Doprava je zatím bez komplikací

Bez dopravních komplikací a přeplněných vozů MHD zatím v Ústí nad Labem probíhá výstražná odborová stávka. Ačkoli část řidičů stávkuje, zbývající stačí v omezeném režimu cestující vozit. Ředitel dopravního podniku Tomáš Kraus řekl, že má k dispozici stovku řidičů, kteří mohou služby zajišťovat.

V ostatních městech Ústeckého kraje odboráři nestávkují, stojí jen vlaky. Některé spoje ale České dráhy nahradí autobusy.

16.6.2011 06:16 | Ve středních čechách autobusy jedou

Podobně jako na ostatních místech republiky přestaly ve středních čechách jezdit na celý den vlaky, autobusoví dopravci se však protestu aktivně neúčastní. Stávka v regionu postihne hlavně lidi dojíždějící za prací do Prahy. Auta a autobusy mohou uvíznout na ucpaných silnicích.

16.6.2011 06:17 | Praha: Tramvaje na trati do Nádraží Hostivař jezdí po 20 minutách

Petr Kuldan na Facebooku: Tramvaje na trati do Nádraží Hostivař jezdí po 20 minutách a normálně s cestujícími.

16.6.2011 06:18 | Doprava v Kladně bez problémů

Autobusy městské hromadné dopravy v Kladně začaly jezdit podle jízdních řádů stejně jako meziměstské spoje. V největším středočeském městě se na zastávkách kolem 05:00 netvořily téměř žádné fronty. Některé autobusy směřující do Prahy nebyly zcela zaplněné.

16.6.2011 06:18 | Praha: V provozu autobus 188 a 133

Uživatel "yonah" na Twitteru: Spatřen v pohybu BUS 188 a 133 a TRAM 11, kterou teď jedu.

16.6.2011 06:22 | Praha: Stanice metra Florenc uzavřena

Podle České televize prý někteří soukromníci z přilehlých měst plánují dovážku lidí až do centra Prahy. "Úsměv na tváři mají taxikáři kolem autobusového nádraží na Florenci, kteří čekají na příval zákazníků," uvedl redaktor ČT.

16.6.2011 06:23 | Praha: Veletržní ulice jede

Lucie Vašková na Twitteru: Vyrážím na jízdu přes Prahu autem, Veletržní jede a celkově úplně volno!

16.6.2011 06:27 | Praha: S metrem se dopoledne počítat nedá

"Po páté hodině jsem se vyjel podívat, jak to v Praze vypadá. Všude byl v zásadě klid. Netroufám si říci, jestli metro vyjede. Z odhadů, které mám, se v dopoledních hodinách s metrem počítat nedá," řekl v ČT pražský primátor Svoboda.

Podle Svobody aktuálně jezdí 68 tramvají a  140 jich nevyjelo. Autobusů je v prozovu 98, nevyjelo jich 753.

16.6.2011 06:30 | Praha: Dopravní nehoda na náměstí Kinských

Dopravní nehoda v Praze: náměstí Kinských - Petřínská ulice, auto srazilo cyklistu. Uvedla to ČT v dopravním servisu.

16.6.2011 06:35 | Všechny dálnice a rychlostní silnice jsou průjezdné

Podle Radiožurnálu jsou všechny dálnice a rychlostní silnice průjezdné i směrem do Prahy. V Brně se delších kolon nemusíte obávat, i když provoz je hustší než obvykle v tuto hodinu.

16.6.2011 06:36 | Praha: Na Smíchově jezdí tramvaj číslo 12

Podle Radiožurnálu byla na pražském Smíchově viděna tramvaj číslo 12.

16.6.2011 06:40 | Praha: Jezdí tramvaje 1 a 18

Praze 6 na Petřinách jezdí tramvaje 1 a 18 ve zhruba patnáctiminutových intervalech.

16.6.2011 06:42 | Praha: Jezdí tramvaje 8 a 22

Uživatel loar na Twitteru: Jezdí ČSAD Kladno, 336, tram 8, 22 a o něco víc aut než je v tuto hodinu obvyklé. Takový normální den.

16.6.2011 06:48 | Brno: Menší kolony na některých křižovatkách

Provoz v Brně je hustší než obvykle, ale zatím stále bez problémů. Menší kolony se začínají tvořit na křižovatkách u ulic Úvoz, Údolní, Jihlavká a Heršpická.

16.6.2011 06:52 | Ostrava: Vše jezdí jak má

Michal Hromas na Twitteru: Horké novinky z ostravské dopravy. Vše jezdí jak má. Řidiči na oknech bílý "stávka" papír.

16.6.2011 06:55 | Praha: Prosecká ulice se plní auty

"Prosecká ulice směrem do centra se plní auty," popisuje zpravodajka IHNED.cz

16.6.2011 07:01 | Praha: Aktuální foto z Letenského náměstí

16.6.2011 07:04 | Praha. Doprava začíná houstnout

Nuselský most se pohybuje na druhém stupni půjezdnosti. Legerova ulice - stupeň 3, Wilsonova směrem do centra je již na čtvrtém stupni.

V Argentinské ulici je zatím provoz do třetího stupně. Doprava na Mostě Barikádníků je mezi 2. a 3. stupněm.

16.6.2011 07:06 | Praha: Autobusy 170 a 165 v provozu

Uživatel OzzyCzech na síti Twitter: Na Hájích toho odjíždí celkem dost 170, 165.

16.6.2011 07:11 | Praha: Příjezd do hlavního města po D1 je volný

Podle zpravodaje serveru IHNED.cz je příjezd do Prahy po dálnici D1 zatím bez problémů mezi prvním a druhým stupněm.

16.6.2011 07:13 | Praha: Příměstské autobusy jezdí podle plánu

Autobusy soukromých dopravců, kteří vozí cestující v rámci pražské integrované dopravy, vyjely podle plánu. Celkem se jedná zhruba o 500 autobusů. Některé nahradily vozy pražského dopravního podniku nebo vlaky.

Provoz je zatím neobyčejně klidný, řekl ČTK Filip Drápal ze společnosti Ropid, která v Praze a jejím okolí organizuje hromadnou dopravu.

16.6.2011 07:23 | Praha: Na letišti je klid

Na pražském ruzyňském letišti je podle ČT klid. Cestující se tak nemusí bát, že by nestihli svá letadla.

16.6.2011 07:26 | Brno: V terénu je 158 vozů, situace je dobrá

Generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek: "158 vozů je v terénu od páté hodiny. Nezaznamenali jsme zatím žádné komplikace. Situace je dobrá."

16.6.2011 07:29 | Praha: Poblíž centra je více cyklistů

"Průjezd do Prahy směrem od Karlových Varů je mírnější než v jiných dnech, bylo vidět snad jen více cyklistů poblíž centra," říká redaktor HN.

16.6.2011 07:33 | Olomouc: Tramvaje jsou poloprázdné

V Olomouci podle ČT zajišťují provoz tři z pěti linek tramvají, jejich soupravy jsou však poloprázdné. Z 18 autobusových linek pak jezdí 13 páteřních.

16.6.2011 07:43 | Je to pohodička, říká řidič autobusu z Kladna

Autobusy z Kladna, odkud denně do meteopole dojíždí na 30 tisíc lidí, jezdí jako normálně. A jejich řidiči jsou optimističtí. Doprava v Praze je podle nich klidná. "Pohodička," řekl doslova jeden z nich reportérovi IHNED.cz

16.6.2011 07:45 | Olomouc: Doprava ve městě je bez problémů

Olomoucký primátor Martin Novotný: Ve městě jede zhruba 50 procent spojů podle očekávání, o něco více tramvají, o něco méně autobusů. Všechny důležité linky fungují, jen jsou větší intervaly mezi spojy. U nás obyvatelé mají vlastnost, že jsou flexibilní, takže dnes část lidí zvolila jiný způsob dopravy do zaměstnání. Dokonce jsem viděl řadu spojů poloprázdných."

16.6.2011 07:47 | Brno: Příjezd do města ze severu je zacpaný

Ze severu do centra Brna je příjezd od Svitav až po křižovatky u Slovanského náměstí ucpán souvislou kolonou aut.

16.6.2011 07:54 | Praha: Provoz kolem Černého mostu je bez problémů

Ulice Chlumecká (na snímku) obvykle ucpaná kamiony a osobními auty z dálnic od Mladé Boleslavi a Hradce Králové je naprosto průjezdná. Provoz v okolí Černého mostu je bez problémů i bez autobusů.

16.6.2011 07:58 | Praha: U IP Pavlova se srocuje

Na Twitteru uvádí michal_tichy: Tak magistrála krásně průjezdná jen u IP Pavlova se srocuje spousta policie a lidí. Jinak Budějovická-Hilton krásně průjezdná

16.6.2011 08:02 | Praha: Autobusy z Příbrami jezdí téměř prázdné

Autobusy z Příbrami jezdí do Prahy téměř prázdné. většina lidí si pravděpodobně vzala volno. Z Knížecí jezdí pouze dvě autobusové linky směrem na Homolku a na Kačerov. Informace přinesla Česká televize.

16.6.2011 08:03 | Praha: U stanice Pankrác je spíše víkendový provoz

V okolí stanice metra Pankrác je neobvyklý klid. Zatímco v jiné všední dny zde proudí zástupy zaměstnanců finančních institucí, dnes to zde vypadá spíše jako o víkendu. Výrazně však přibylo cyklistů.

16.6.2011 08:04 | Praha: Tramvaje na Vypichu jsou prázdné

Radiožurnál: Tramvaje na Vypichu jsou prázdné, všechno připomíná víkendový provoz.

Na dálnici D1 je také klid, od Hradce Králové směr Praha je bez problémů. Kolony se tvoří u Hradce příjezd od Jaroměře a Jičína, ale to je tradiční problém.

16.6.2011 08:06 | Praha: Parníkem už se od rána přesunulo do práce asi 20 lidí
16.6.2011 08:08 | Praha: Podle taxikáře je dnes sobotní provoz

Podle jednoho z taxikářů byla zácpa včera večer, všichni jeli pryč z Prahy. Dneska to je sobotní provoz. "Heslo dne: vyhnout se centru a jezdit jenom okraje," řekl jednomu z reportérů IHNED.cz

Průmyslová ulice je aktuálně téměř bez kamionů, naprosto průjezdná.

16.6.2011 08:11 | Praha: Přívozy lidé využívají málo

"Vltavské přívozy normálně fungují, lodě však využívají lidé málo, sotva v desítkách. Náplavka je plná cyklistů," říká jeden z reportérů IHNED.cz

16.6.2011 08:16 | Praha: Podle odboráře Pomajbíka jezdí jen 14 procent tramvají

ČT: Podle předsedy Odborového svazu dopravy Luboše Pomajbíka v Praze jezdí 14 procent tramvají a 6,5 procent autobusů.

16.6.2011 08:18 | Praha: Jižní spojka naprosto plynule průjezdná

Reportéři IHNED.cz: Zenklova ulice, která bývá touto dobou plná, je krásně průjezdná. V obou směrech naprosto plynulý provoz je také na Jižní spojce.

16.6.2011 08:21 | Brno: Tramvaje mají nápis: Brnu ANO, vládě NE

Vlasta Neklapilová píše na našem Facebooku: V Brně se jelo do práce hladce. Tramvaje mají nápis: Brnu ANO, vládě NE!

16.6.2011 08:25 | Praha: Evropská ulice úplně prázdná

Reportéři IHNED.cz: Evropská ulice je úplně prázdná přitom touto dobou už se na ní tvoří kolony.

Jezdí linka tramvaje 22 (zhruba víkendové intervaly) obousměrně, obsazenější než obvykle, v centru bude pravděpodobně přeplněná, autobus 177 - jeden za 25 minut směr Chodov -> Poliklinika Mazurská.

Dopravní situace v ulici Švehlova: průjezdná, tradiční zdržení před železničním viaduktem u Zahradního města.

16.6.2011 08:27 | Praha: Nuselský most naprosto volný

Reportéři IHNED.cz: Provoz na Nuselském mostě je velmi slabý. Proudí po něm však mnoho chodců, opticky se zdá, že dokonce více než automobilů. Také Barandovský most je téměř bez aut.

16.6.2011 08:31 | Praha: Na Vítězném náměstí je doprava bez komplikací

Dopravní situace kolem Vítězného náměstí na Praze 6 je klidná. I práce DPP na rekonstrukci a prodloužení tramvajové trati směrem na Podbabu pokračují. Stejná situace je i na Letenském náměstí u ústí ulice Korunovační.

16.6.2011 08:36 | Praha: Odboráři jdou Ječnou ulicí, dopravu neblokují

Radiožurnál: Odboráři jdou Ječnou ulicí na Palackého náměstí, blokují ale jen tramvajový pás.

16.6.2011 08:39 | Brno: Lidé vyměnili MHD a auta za bicykly

Méně trolejbusů, tramvají, autobusů, ale na některých místech i aut bylo dnes ráno k vidění v ulicích širšího centra Brna. Lidé si místo práce brali dovolenou, nebo je zaměstnavatel nechal pracovat doma.

Také ale mnohem častěji než v jiných dnech zvolili jako způsob dopravy jízdu na kole. Podle některých z nich možná stávka lidi naučí používat kolo mnohem častěji. Větší počet cyklistů ve městě potvrdil také mluvčí brněnské policie Pave Šváb.

16.6.2011 08:48 | Ostrava: V Rudné ulici se tvoří kolona

Ostrava: kolona v Rudné ulici kvůli opravě silnice u obchodního centra

16.6.2011 08:53 | Praha: Provoz prakticky neexistuje

Reportér IHNED.cz: Autobus 174, tramvaje 1 a 26 poloprázdné, zastávky prázdné nebo jen několik lidí. Tramvajové zastávky na Hradčanské – větší množství lidí, ale ještě ne tlačenice. Větší množství cyklistů po celé trase, ale cyklokolony se netvoří.

16.6.2011 08:54 | Praha: Aktuální foto Čechova mostu

Čechův most:

16.6.2011 09:09 | Praha: Provoz jako v sobotu

8:30 Nuselská ulice, Praha 4

Tramvaj č. 11 jela, prázdnější než obvykle. Spousta obchodů je zavřena, celkový dojem je jako by byla sobota. David


16.6.2011 09:33 | Ústí nad Labem: Trolejbusy obnovily provoz

Radiožurnál: V Ústí nad Labem stávku ukončili řidiči trolejbusů, takže trolejbusy už jezdí, v ulicích přibylo i autobusů. Podle odhadů magistrátu už by odpoledne měl být standardní provoz.

16.6.2011 09:37 | Praha: Na Andělu lidé čekají na tramvaje

"Tahle stávka je komedie. Na Andělu lidi normálně čekají na tramvaje, a vcelku slušný provoz jim dává za pravdu," říká jeden z reportérů IHNED.cz.

16.6.2011 09:40 | Brno: Stávka lidi příliš nezasáhla

"Až se divím, jak to všechno relativně funguje. A to mám být jako generální stávka v dopravě? No nevím," řekl ČTK pětasedmdesátiletý Jiří, který čekal na spoj na brněnském hlavním nádraží.

"Moc mě to nezasáhlo, musel jsem jít akorát o zastávku dál," dodal.

16.6.2011 09:44 | Praha: Na letišti se cizinci nehromadí

"Je to jako běžný den, spíš slabší," říká Aleš Dočkal, vedoucí provozu Taxi AAA a Cedaz na letišti v příletové hale. Nikde se nehromadí žádní cizinci, lidé odjíždějí taxíky i autobusy. Viděl jsem jeden číslo 100, který jezdí na zličín. Problém ale je, že nejezdí metro a prý už se pár naštvaných lidi ze Zličína vrátilo na letiště.

16.6.2011 09:47 | Praha: Pražský okruh volný

TwitterProjel jsem celý Pražský okruh v obou směrech a je to zcela bez problémů. Super. @vaclavlohr

16.6.2011 09:48 | Praha: Nejvyšší stupeň dopravy je druhý

"Na pražských příjezdových cestách ani na nádražích jsme nezaznamenali žádný problém," řekl ředitel policie. "Nejvyšší stupeň dopravy byl stupeň číslo dva." Je možné, že se doprava zkomplikuje v odpoledních hodinách při výměně směny.

16.6.2011 09:58 | Praha: Na letišti se tvoří fronty

V odbavovací hale letiště na terminálu 2 se tvoří poměrně dlouhé fronty. Podle letušek na přepážkách je to kvůli jednomu zrušenému letu společnosti Malev. Podle zkušeností zpravodaje IHNED.cz je to kvůli malému počtu otevřených přepážek a jak vyplývá z rozhovorů s lidmi i proto, že mnoho lidí vyrazilo v obavách z dopravních problémů na svůj let mnohem dříve.

16.6.2011 10:05 | Praha: Doprava pro cyklisty je lepší než obvykle

Uživatel Jack Fear na Facebooku píše: Jezdívám na kole do práce každý den po trase Práčská -> Záběhlická -> U Plynárny -> Nad Vinným potokem -> Pod Stárkou -> Nuselská -> Boleslavova -> Čiklova -> Vnislavova -> Hořejší nábřeží -> Na Bělidle a dnes jsem to zvládl o dobrých deset minut rychleji.

16.6.2011 10:07 | Brno: Podle Radiožurnálu teď na 4 hodiny přestane jezdit MHD
16.6.2011 10:07 | Praha: Je možné, že odpoledne metro v Praze pojede
16.6.2011 10:28 | Cestující na Vysočině se přesunuli do aut

Lidé na Vysočině se kvůli dnešní čtyřiadvacetihodinové stávce na železnici spolehli zřejmě hlavně na auta. Autobusoví dopravci řekli ČTK, že nemuseli posilovat spoje ani v ranní špičce. Někde se obsazenost pravidelných linek dokonce o něco snížila. Malý zájem je zatím o náhradní autobusovou dopravu, kterou zajistily České dráhy (ČD) mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou.

16.6.2011 10:36 | Ústí nad Labem: Policie už pustila kamiony do města

Stávka dopravních odborů dnes provoz v Ústí nad Labem příliš nezkomplikovala. A to i přesto, že do protestu proti reformním krokům vlády vstoupili i zaměstnanci ústeckého dopravního podniku. Policie sice v 06:15 přestala do Ústí z Lovosic a z dálnice D8 ve směru z Německa pouštět kamiony.

Její obavy z dopravních zácp se ale nepotvrdily, a tak před 09:00 opět Ústí nad Labem pro nákladní dopravu otevřela. Mluvčí policie Veronika Hyšplerová informovala, že policisté budou dopravu v centru města stále sledovat.

16.6.2011 11:01 | Praha: Metro už dnes asi nepojede, říká Svoboda

Primátor Bohuslav Svoboda (ODS) nevěří, že by se ještě dnes mohlo rozjet metro. Novinářům to řekl po jednání krizového štábu s tím, že odborářské přesvědčení strojvůdců je velmi silné.

Vlaky podzemní dráhy po ránu poprvé v historii hlavního města nevyjely kvůli protestu dopravních odborů. Podle Svobody však ani při ranní špičce nenastala krizová situace. Zdravotníci podle něj nastoupili do práce v plném či téměř plném stavu, ambulance jsou spíš prázdné.

16.6.2011 11:35 | Praha: Doprava v hlavním městě je dnes podstatně lepší než včera

Plynulost automobilové dopravy v Praze je dnes výrazně lepší než je to ve čtvrtek obvyklé. Aktuální situace v Praze v 9:03 dnes je vidět na následujícím obrázku:

Na následujícím obrázku je vidět, jak vypadala dopravní situace ve středu 15.6. ráno v 9:06, tj. v tentýž okamžik den před stávkou:

16.6.2011 12:30 | Dnešní on-line servis z dopravy končí. Děkujeme za pozornost.