Pražská policie v souvislosti se čtvrteční odborářskou stávkou v dopravě obvinila dva lidi - ženu, která v průběhu protestního pochodu napadla policistu, a muže, který rozbil dveře v metru. Uvedla to policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Žena si obvinění vyslechla v pátek. "Je podezřelá z trestného činu násilí proti úřední osobě. Hrozí jí až čtyři roky vězení," uvedla mluvčí.

Incident se stal při tlačenici, která vznikla před ministerstvem financí. Zastavil se tam protestní pochod a s nespokojenými lidmi přišel pohovořit šéf úřadu Miroslav Kalousek (TOP 09).

Účastníci pochodu mu ovšem začali spílat a dávat najevo svou nespokojenost - padaly nadávky, ale i rajčata nebo vejce. Kalouska žádné netrefilo. 

Při následném zásahu policejního antikonfliktního týmu byl jeden z jeho členů napaden ženou, která jej uhodila megafonem do hlavy.

Další příběh, který vyústil v obvinění, se odehrál ve stanici metra I. P. Pavlova. Muž tam odpadkovým košem rozbil výplň skleněných vstupních dveří. "Za trestný čin poškození cizí věci mu hrozí až jeden rok vězení," doplnila Kropáčová.

Především v průběhu protestního pochodu se odehrálo ještě několik drobných incidentů. Všechny ale policisté z antikonfliktního týmu vyřešili na místě. Policie nemusí řešit ani žádné přestupky.