Pražany čeká v létě množství uzavírek. Opravovat se začne Nuselský most, dopravní komplikace může způsobit také oprava povrchu frekventované Sokolské ulice, která je součástí magistrály.

Rekonstruovat se bude rovněž několik tramvajových tratí.

V neděli 3. července bude zahájena oprava Nuselského mostu. Praha už rozhodla, že jí provede sdružení firem Eurovia, Dálniční stavby Praha a Prominecon Group. Technická správa komunikací rekonstrukci dlouhodobě plánuje, letos jí město v rozpočtu na tyto účely schválilo 35 milionů korun.

Opraví se spáry, kvůli kterým se na chvíli zastavilo metro

Na mostě je nutné opravit spáry, kterými v prosinci do mostu natekla voda z tajícího sněhu a zastavila na několik hodin provoz metra. Most je jednou z klíčových staveb pražského dopravního systému a není možné jej zcela uzavřít. Během prací bude zachován provoz metra i automobilová doprava. Pro oba směry by měly být zachovány vždy dva jízdní pruhy ze tří. Součástí má být i oprava povrchu vozovky v ulici 5. května.

Kromě toho se na začátku července začne opravovat vodovod a kanalizace v ulici Na Slupi, pracovat se bude rovněž na mimoúrovňových křižovatkách pražského okruhu s Chlumeckou ulicí a s dálnicí D11. Po celý červenec se bude rekonstruovat vodovodní potrubí také ve frekventované Resslově ulici, výstavba kanalizace pak zkomplikuje provoz ve Vídeňské ulici v úseku mezi ulicemi U Rakovky a Pod Javory.

V srpnu se pak bude opravovat povrch vozovky na magistrále v Sokolské ulici mezi ulicemi Žitná a Ječná. Oprava čeká také vytíženou Poděbradskou ulici v úseku Hloubětínská - Slévačská.

V centru se budou orpavovat tramvajové koleje

Rekonstruovat se budou rovněž tramvajové tratě na Masarykově nábřeží a dále na Smetanově nábřeží a v Křižovnické ulici. V návaznosti na opravu v Křižovnické se chystá rovněž obnova kanalizace v Chotkově ulici, na Čechově mostě a Dvořákově nábřeží. Oprava je plánována také pro tramvajovou estakádu přes Komořanskou ulici.

V letních měsících budou pokračovat také některé dlouhodobé uzavírky, například v souvislosti s výstavbou prodloužení metra A z Dejvické do Motola nebo kvůli budování tunelového komplexu Blanka.

Plánované opravy a uzavírky v Praze: 

komunikace doba trvání předmět opravy
Štěrboholská radiála 8.6. - 31.8. zkapacitnění komunikace
Na Slupi, Vyšehradská 1.7. - 31.8. oprava vodovodu a kanalizace
Modřany, Komořany 1.7. - 22.10. rekonstrukce tramvajové trati
Vídeňská v úseku U Rakovky - Pod Javory 1.7. - 31.8. výstavba kanalizace
Resslova v úseku Karlovo náměstí - Jiráskovo náměstí 2.7. - 31.7. oprava vodovodu a kanalizace
Nuselský most 3.7. - 31.8. oprava dilatací mostu
Smetanovo nábřeží, Křižovnická 3.7. - 31.8. rekonstrukce tramvajové trati
Chotkova, Čechův most, Dvořákovo nábřeží bude koordinováno s akcí na Smetanově nábřeží a v Křižovnické oprava kanalizace
východní spojka R1 - mimoúrovňová křižovatka s D11 a Chlumeckou 3.7. - 28.8. výměna dilatací mostu
Sokolská v úseku Žitná - Ječná 1.8. - 31.8. oprava povrchu ulice
Poděbradská v úseku Hloubětínská - Slévačská 1.8. - 31.8. oprava komunikace

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Související