Stávka v dopravě, kterou minulý čtvrtek zorganizovali odboráři v Praze a dalších velkých městech, se dotkla přibližně jedné čtvtiny českých firem.

A maximální ztráty se v sektoru průmyslu a výroby pohybují kolem jednoho milionu korun. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu dopadů stávky na české firmy, který vypracovala Hospodářská komora.

Pouhé tři průmyslové a výrobní podniky z celkových 926 dotázaných firem nahlásily ztrátu pohybující se kolem jednoho milionu korun. Většina dotázaných firem z tohoto odvětví, konkrétně 62 procent, uvedla, že stávka v dopravě se na nich nijak nepodepsala. Firmy, které stávka přece jen zasáhla, uvedly ztrátu v řádu desítek tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.